9 kwietnia 2008

Kostrzewa wybrany do drużyny Europy U20

Lewoskrzydłowy młodzieżowej reprezentacji Polski Damian Kostrzewa (AZS AWFiS Gdańsk) został wybrany do drużyny Europy do lat 20, która 26 kwietnia zagra z rówieśnikami z Rumunii. Mecz ma być promocją mistrzostw Europy w tej kategorii wiekowej, które na przełomie lipca i sierpnia odbędą się w Bukareszcie.

Na 26 kwietnia wyznaczono również losowanie grup finałów MME w których wystąpi zespół trenera Ryszarda Skutnika . „Damian bardzo dobrze spisywał się w kwalifikacjach rozegranych w Kaliszu, gdzie zdobył tytuł króla strzelców i został wybrany najlepszym zawodnikiem turnieju. Jest bardzo skuteczny, dobrze spisuje się w obronie. Przy systemie defensywy 5-1 gra na jedynce. Szkoda tylko, że cieszy się małym zaufaniem u trenera klubowego. W ostatnim ligowym meczu z Techtransem Elbląg zdobył cztery ostatnie bramki” – podkreśla polski szkoleniowiec.

Oprócz Kostrzewy w zespole All Stars, wybranym przez szwedzkiego trenera Pera Carlena znaleźli się:

M. Strahinja (Serbia), T.Mrkva (Czechy), K.Morozow (Rosja), Asoltanei (Rumunia), M.Patrait  (Estonia), A.Lele (Węgry), J.Stenbaecken (Szwecja), D.Bombac (Słowenia), I.Aflitulin (Rosja), J.Pena Maqueda (Hiszpania), P.Hruscak (Słowacja), N.Ekberg (Szwecja), J.Darras (Francja), J.Antones (Portugalia), G.Auerswald (Niemcy).

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest