9 kwietnia 2008

SPR Safo i Politechnika w półfinale

Środowe spotkania o mistrzostwo Polski kobiet wyłoniły dwójkę półfinalistów. Drugie zwycięstwa zanotowały drużyny SPR Safo Lublin i AZS Politechnika Koszalińska.
Tę stawkę uzupełnią zwycięzcy meczów zaplanowanych na najbliższą sobotę – w Gdańsku, Dablex AZS AWFiS Gdańsk podejmie Zgodę Ruda Śląska i w Lubinie, Interferie Zagłębie zmierzy się z Finepharmem Carlos Jelenia Góra.

Na własnym terenie piotrkowianki zagrały odważniej. Do 23 min wicemistrzynie Polski były równorzędnym rywalem SPR. Potem zespół przyjezdny jeszcze przed przerwą zdążył wypracować pokaźną zaliczkę bramkową i ostatecznie zwyciężył 34:26.

”Strata 14 bramek z pierwszego spotkania podcięła rywalkom skrzydła – oceniła rozgrywająca SPR, zdobywczyni 13 goli, Dorota Malczewska. – One bez większej wiary podeszły do rewanżu”.

”Chcieliśmy odegrać się za pierwszy mecz. Dziś to się nam udało tylko w nieznacznym stopniu. Przegraliśmy różnicą ośmiu goli. Pokazaliśmy walkę” – przyznała zawodniczka Piotrcovii Kristina Repelewska.
Lublinianki mogą teraz w spokoju oczekiwać na następnego przeciwnika. Wyłoni go mecz w Lubinie, gdzie Interferie podejmie Finepharm Carlom Jelenią Górę. W tym duecie po wyjazdowej wygranej Interferie 32:27, stan rywalizacja play off jest remisowy 1:1. Dla zwycięskiej drużyna wspólnie 22 bramki uzyskały Joanna Obrusiewicz i Elżbieta Olszewska.

Gry w półfinale pewna jest także koszalińska Politechnika. Zwycięstwo w pierwszym spotkaniu z Łączpolem Gdynia przyszło bez większego trudu. W drugim meczu AZS również wygrał z dobrze spisującym się w tym sezonie beniaminkiem 27:21. „Myślałyśmy, że będzie łatwiej, ale Łączpol okazał się nieprzewidywalnym zespołem. Trzeba było walczyć do samego końca”- przyznała Aleksandra Kobyłecka.
Przeciwnikiem półfinałowym koszalinianek będzie lepsza z drużyn Dablex – Zgoda. Spotkanie w Rudzie Śląskiej miało przypieczętować awans gdańszczanek. Rywalizacja potrwa jednak dłużej, gdyż mecz nr 2 wygrała Zgoda 25:23.

”Nie lubię przegrywać, zwłaszcza tak frajersko. Tylu prostych, nie wymuszonych błędów już dawno nie widziałam. Naprawdę Zgoda zasłużyła na wygraną. Mam nadzieję, że się podniesiemy i w Gdańsku. postawimy kropkę nad i. W ten sposób nie wolno grać jak dzisiaj” – powiedziała najlepsza bramkarka turnieju kwalifikacyjnego w Bukareszcie, Małgorzata Sadowska.

Wyniki drugich spotkań ćwierćfinałów play off ekstraklasy kobiet:

Piotrcovia Piotrków Tryb. – SPR Safo Lublin 26:34 (13:18). Stan rywalizacji 2-0 dla SPR, które awansowało do półfinału.

AZS Politechnika Koszalińska – Łączpol Gdynia 27:21 (15:10). Stan rywalizacji (do dwóch zwycięstw) 2-0 dla AZS Politechniki, która awansowała do półfinału.

Zgoda Ruda Śląska – Dablex AZS AWFiS Gdańsk 25:23 (14:11). Stan rywalizacji (do dwóch zwycięstw) 1-1.

Finepharm-Carlos Jelenia Góra – Interferie Zagłębie Lubin 27:32 (14:15). Stan rywalizacji (do dwóch zwycięstw) 1-1.

Pary półfinałowe:

SPR Safo Lublin – Interferie Zagłębie Lubin/Finepharm Carlos Jelenia Góra

Dablex AZS AWFiS Gdańsk/Zgoda Ruda Śląska – AZS Politechnika Koszalin lub
AZS Politechnika Koszalin – Dablex AZS AWFiS Gdańsk/Zgoda Ruda Śląska.

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest