19 kwietnia 2008

Gdańsk i Lublin bliżej finału

Dopiero dodatkowe 10 minut gry wyłoniło zwycięzcę pierwszego meczu półfinałowego pomiędzy szczypiornistkami Dableksu AZS AWFiS Gdańska i Politechniki Koszalin. Gospodynie wygrały 37:30. W drugim meczu tej fazy SPR Safo Lublin pokonało Interferię Zagłębiem Lubin 31:24.

Mecz w Gdańsku w wykonaniu obydwu zespołów był nerwowy, oba zdobywały bramki seriami. Zespół Politechniki prowadził tylko raz, na początku meczu 3:2.Wyniki pierwszych spotkań półfinałowych ekstraklasy kobiet:

Dablex AZS AWFiS Gdańsk – Ku AZS Politechnika Koszalińska 37:30 (28:28, 13:9). Stan rywalizacji play off (do dwóch zwycięstw) 1-0 dla Dableksu.

W pierwszej połowie to koszalinianki przez 10 kolejnych minut nie zdołały pokonać bramkarki Dableksu i ze stanu 8:5 dla gdańszczanek w 11 minucie – zrobiło się 11:5 w 21 minucie. Za chwil jednak to miejscowy zespół  nie potrafiły długo zdobyć gola.

Podobna sytuacja miała miejsce po przerwie. W 38 minucie było 18:12 dla Dablexu po wykorzystaniu rzutu karnego przez Naumienko. Młody zespół gdański nie potrafił jednak zachować tej przewagi i stopniowo ją tracił.

Iwona Szafulska w 59 minucie gry wyrównała na 28:28. 40 sekund przed końcem regulaminowego czasu na ławkę kar powędrowała Natalia Borowska. Gdańszczanki nie zdołały wykorzystać przewagi liczebnej w polu, a ponadto Szafulskiej kilku sekund zabrakło, by zdążyć z celnym rzutem przed gwizdkiem sędziego.

W dogrywce piłkarki Jerzego Cieplińskiego, poza pierwszymi akcjami, wypracowały sobie przewagę i w efekcie wyraźnie wygrały pierwszy mecz o awans do finału ekstraklasy szczypiornistek.

W Lublinie mistrzynie Polski w pierwszym kwadransie gry osiągnęły zdecydowaną przewagę i prowadziły już 14:6. Było to konsekwencją dobrej defensywy jak i też skutecznej postawy w bramce Magdy Chemicz. Później lubinianki stopniowo zaczęły odrabiać straty. Duża w tym zasługa Joanny Obrusiewicz, która nie miała jednak wsparcia ze strony koleżanek. W 40 min rozgrywająca Interferie doprowadziła do stanu 19:20.

Później zawodniczki SPR ponownie zdobyły kilka bramek z rzędu i kontrolowały przebieg spotkania. W ich szeregach na wyróżnienie zasłużyły Dorota Malczewska i Katarzyna Duran, które wspólnie zdobyły 21 goli.

W Słupsku 15 bramek, w zwycięskim 36:35 meczu Słupii ze Startem Elbląg, zdobyła Paulina Muchocka.

Wyniki:

półfinały:

SPR Safo Lublin – Interferie Zagłębie Lubin 31:24 (16:11). Stan rywalizacji play off (do dwóch zwycięstw) 1-0 dla SPR.

Dablex AZS AWFiS Gdańsk – AZS Politechnika Koszalińśka 37:30 (28:28, 13:9). Stan rywalizacji play off (do dwóch zwycięstw) 1-0 dla Dableksu.