23 kwietnia 2008

Protest Politechniki odrzucony

Kolegium Ligi ZPRP postanowiło oddalić protest KU AZS Politechniki Koszalińskiej złożony po meczu półfinałowym ekstraklasy kobiet z Dableksem AZS AWFiS Gdańsk. Jednocześnie postanowiono ukarać zawodniczkę Dableksu, Edytę Chudzik zakazem gry w dwóch kolejnych meczach, w tym wyznaczonym na 23 kwietnia br.

Protest dotyczył nie uznania bramki w ostatniej minucie wspomnianego spotkania. Wówczas sędziowie zarządzili dogrywkę, gdyż po upływie regulaminowego czasu wynik był nie rozstrzygnięty 28:28. Zespół z Gdańska ostatecznie wygrał 37:30 i prowadzi w play off (do dwóch zwycięstw) 1-0.

Decyzja Kolegium Ligio została podjęta po dokładnej analizie materiału filmowego. Na jej podstawie stwierdzono, iż ”zawodniczka KU AZS Politechnika Koszalin wykonuje rzut na bramkę, a w momencie sygnału kończącego II połowę zawodów piłka była przed linią bramkową i bramki nie można było uznać”. Powyższą decyzję potwierdzają opinie sędziów i delegata-obserwatora tego meczu.

W przypadku kary orzeczonej wobec Edyty Chudzik stwierdzono, że zawodniczka w 59 minucie 50 sekundzie spotkania popełniła faul taktyczny. Kołowa AZS AWFiS nie może grać w dniu 23.04 oraz w dniu 26/27.04 lub w dniu 03/04.05.2008.

Obu klubom przysługuje skarga do Zarządu ZPRP w terminie 14 od daty otrzymania decyzji KOL ZPRP.

Dablex AZS AWFiS Gdańsk skorzystał z tego prawa, wpłacając regulaminową kaucję w wysokości 4000 zł.