26 kwietnia 2008

Losowanie grup MME

Francja, Rumunia i Słowenia będą rywalami Polski w grupie A finałów Młodzieżowych Mistrzostw Europy, które od 25 lipca do 3 sierpnia odbędą się w Bukareszcie i Brasov. Losowanie grup finałowych zostało przeprowadzone w sobotę, w stolicy Rumunii.

W Bukareszcie tego samego dnia drużyna Europy pokonała Rumunię 39:38. Reprezentant polskiej młodzieżówki, lewoskrzydłowy Damian Kostrzewa zdobył dla europejskiego teamu siedem bramek.

Zespół Ryszarda Skutnika, podobnie jak Chorwacja, Dania i Szwecja, był rozstawiony w pierwszym koszyku. W finałach wystąpi 16 drużyn. 13 z nich uzyskało awans z kwalifikacji. Rumunia zagra jako gospodarz turnieju .Chorwacja to mistrz Europy 2006, a Dania finalista tej imprezy. Dwa lata temu Polska w mistrzostwach Starego Kontynentu (juniorzy) zajęła 4. miejsce.

"Wyniki losowania są satysfakcjonujące. Cieszymy się, że cenią mój zespół, który został rozstawiony. Wszystkie grupy są wyrównane. Znamy swoją wartość i dlatego mierzymy bardzo wysoko, ale szanujemy przeciwników. Rozmawiałem już z moimi zawodnikami, którzy są optymistycznie nastawieni. Z naszymi rywalami z grupy ostatnio wygrywaliśmy" – powiedział trener Skutnik.

Polski zespół przygotowania do MME rozpocznie 25 maja zgrupowaniem w Dzierżoniowie. W planach jest także turniej Mazovia Cup w Ciechanowie. "Chcemy zaprosić na ten turniej Niemcy, Chorwację, Serbię i może jakąś reprezentację z Afryki. Czeka nas dużo pracy, ponieważ moi zawodnicy mało grają w drużynach klubowych" – dodał polski szkoleniowiec.

MME w Rumunii będą jednocześnie kwalifikację do przyszłorocznych Mistrzostw Świata w Egipcie. Minimum trzy najlepsze reprezentacją uzyskają awans do tej imprezy.