28 kwietnia 2008

Nielba za późno wstała z kolan

Szczypiorniści z Wągrowca zrewanżowali się Śląskowi Wrocław za porażkę z jesieni. Trenerem Nielby od nowego sezonu będzie Jacek Okpisz, który zastąpi Edwarda Kozińskiego – pisze "Gazeta Wyborcza Poznań".

Nielba wygrała w dość efektowny sposób, a był to jej pierwszy mecz po ogłoszeniu rezygnacji z pracy przez trenera Edwarda Kozińskiego. – Poproszono mnie o pracę w Wągrowcu przez rok, a i tak zasiedziałem się na dwa lata – mówi Koziński. – Gdyby wyszło tak jak myślałem, że wyjdzie, to zostałbym jeszcze na rok – dodaje. Szkoleniowiec Nielby myślał bowiem, że jego zespół zdoła awansować do ekstraklasy. Tak się nie stało – Nielba przegrała rywalizację z AZS AWF Gorzów Wlkp. Jej wyjazdowe zwycięstwo z bardzo silnym Śląskiem nie miało już znaczenia.

Miejsce Kozińskiego zajmie Jacek Okpisz, szkoleniowiec z Obornik, który prowadzi też reprezentację Polski juniorów młodszych. Okpisz osiągnął sporo sukcesów z juniorskimi zespołami z Obornik. W dorosłym szczypiorniaku dwukrotnie próbował ze Spartą awansu do ekstraklasy, ale oborniczanie zajmowali jednak drugie miejsce. Sztuka ta udała się dopiero rok temu – wprowadził do ekstraklasy Miedź Legnica.

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest