2 maja 2008

SPR Safo rozpoczął obronę tytułu

Pierwsze finałowe spotkanie o mistrzostwo Polski szczypiornistek zdecydowanie wygrał SPR Safo Lublin, który pokonał Dablex AZS AWFiS Gdańsk 34:21.

Piątkowy mecz pretendentów do tytułu mistrzowskiego stało pod znakiem zdecydowanej dominacji lublinianek, które po trzech minutach prowadziły już 4:1. W piątej minucie akademiczki, po rzucie karnym wykonywanym przez Olenę Naumienko, zmniejszyły ten dystans do jednej bramki (4:3). Po upływie kolejnych minut gospodynie systematycznie powiększały swoją przewagę, ani na moment nie pozostawiając złudzeń kto dyktuje warunki gry.

Bardziej doświadczone zawodniczki SPR Safo konsekwentnie i skutecznie grały w defensywie, gdzie brylowały powracająca do formy po urlopie macierzyńskim Izabela Puchacz oraz bramkarka Magdalena Chemicz.

Po przerwie broniące tytułu lublinianki szybko zdobyły cztery następne gole i kilkunastobramkowe prowadzenie utrzymały do końca. Wprowadzenie do gry rezerwowe przez trenera Jan Packa  desygnowali do gry wszystkie zawodniczki spoza wyjściowej siódemki.

SPR Safo Lublin – Dablex AZS AWFiS Gdańsk 34:21 (21:12).  Stan rywalizacji (do trzech zwycięstw) 1-0 dla SPR. (PAP)