10 maja 2008

Lubinianki w brązie

Interferie Zagłębie Lubin pokonało po raz trzeci, 27:26, AZS Politechnikę Koszalin i tym samym zdobyło brązowy medal mistrzostw Polski kobiet. Było to jednocześnie pierwsze zwycięstwo lubinianek w tym sezonie odniesione w Koszalinie.

Mecz rozstrzygnął się dopiero w ostatniej minucie. Na 56 sekund przed końcem, gdy Zagłębie prowadziło 27:25, bezbłędna do tej pory z linii siódmego metra Joanna Dworaczyk po raz pierwszy w tym meczu nie strzeliła karnego. Jeszcze na kilkanaście sekund przed końcem Aleksandra Kobyłecka zdobyła kolejną bramkę, ale brakło czasu by odrobić straty.

Wcześniej to lubinianki miały przewagę w tym spotkaniu. "Przespaliśmy pierwsze 15 minut spotkania, kiedy nie podjęliśmy głównie walki siłowej z lubiniankami" – powiedział Waldemar Szafulski, trener Politechniki. Tę pięciobramkową stratę koszalinianki musiały z mozołem odrabiać. Do przerwy zniwelowały ją do dwóch bramek, a po raz pierwszy – i jedyny – objęły prowadzenie w 48. minucie (21:20).

Później lubinianki znów odrobiły stratę i już do końca prowadziły. "Nastawiliśmy się na to, by w spotkaniu wyeliminować Joannę Obrusiewicz, która w poprzednich meczach dwukrotnie nas mocno skarciła – powiedział Szafulski. – Tym razem udało nam się ją wykluczyć z gry, za to ciężar przejęły inne zawodniczki Zagłębia, nie miały wprawdzie zdecydowanej liderki, ale zwyciężyły doskonałą grą zespołową".

Czwarte miejsce AZS Politechniki to i tak najlepszy wynik w historii tego klubu. 18 maja zawodniczki rozegrają mecz finałowy Pucharu Polski – w Elblągu zmierzą się z SPR Lublin. Awans do finału gwarantuje zespołowi z Koszalina udział w europejskich pucharach

o brązowy medal:
AZS Politechnika Koszalińska – Interferie Zagłębie Lubin 26:27 (12:14). Stan rywalizacji (do trzech zwycięstw) 3-0 dla Zagłębia, które wygrało rywalizację.

AZS Politechnika: Łącz, Morawiec – Borowska, Chmiel, Czekaj 2, Dworaczyk 8, Goraj 4, Jarzyna 1, Kobyłecka 5, Skipor 1, Szafulska 3, Szostakowska 1, Zaniewska, Zienkiewicz-Janikowska,  Cieśla 1.

Interferie: Tsvirko, Czarna – Pielesz, Kaczyńska, Semeniuk 2, Jakubowska 3, Kordić 5, Obrusiewicz 3, Niedośpiał 5, Olszewska, Ziółkowska 2, Jacek 2, Gunia 2, Załęczna 2.