13 maja 2008

Polska kontra All Stars Ekstraklasy

Bogdan Zajączkowski i Jerzy Szafraniec poprowadzą drużynę All Stars Ekstraklasy, która 23 w Kaliszu i 24 maja we Wrocławiu zmierzy się z reprezentacją Polski. Dla kadrowiczów Bogdana Wenty będą to ostatnie sprawdziany przed olimpijskim turniejem kwalifikacyjnym.

„Idea jest dobra, ale nie wiem czy będziemy zbyt wymagającym rywalem dla reprezentacji Polski. Skład z trenerem Szafrańcem praktycznie już dobraliśmy. Wkrótce go ogłosimy. Pamiętam jak 12 lat temu został zorganizowany, jedyny jak dotąd, mecz męskich drużyn Północ – Południe. Było to także zaraz po zakończeniu ligowych rozgrywek i wszyscy dobrze wspominają tę imprezę” – powiedział trener Zajączkowski.

Szkoleniowiec nie ukrywa, że drużyna All Stars będzie oparta na finalistach tegorocznych mistrzostw Polski. Rywalizację play off wygrała Wisła Płock, która potrzebowała pięciu spotkań, aby pokonać Interferie Zagłębie Lubin.
 
Intencją Związku jest, aby tego rodzaju mecze stały się tradycyjnymi, corocznie rozgrywanymi spotkaniami propagującymi piłkę ręczną. W tym roku, na skutek zaskakującej odmowy gry przez reprezentację Ukrainy mecze te miałyby dodatkowy walor spotkań kontrolnych przed udziałem naszej reprezentacji w turnieju kwalifikacyjnym do Igrzysk Olimpijskich Pekin 2008 (30 maja-1 czerwca) we Wrocławiu.

Do  zespołu „All Stars” mogą być powołani wszyscy zawodnicy Ekstraklasy z wyłączeniem tych, którzy otrzymali nominację na turniej we Wrocławiu. W zespole Reprezentacji Ligi mogą też zagrać obcokrajowcy.

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest