22 maja 2008

Ostatnie sprawdziany kadry

Bartłomiej Tomczak uzupełnił skład drużyny All Stars Ekstraklasy, która w Kaliszu (23 maja o godz. 18.30) i we Wrocławiu (24 maja o godz. 19.00) zmierzy się z reprezentacją Polski. Dla podopiecznych Bogdana Wenty będą to ostatnie sprawdziany przez Olimpijskim Turniejem Kwalifikacyjnym we Wrocławiu.
Praktycznie wszyscy zawodnicy powołani do Reprezentacji Ligi na te spotkania pozytywnie odpowiedzieli na zaproszenie. Jedynie Leszek Starczan, ze względu na obowiązki w lidze szwajcarskiej, może zagrać tylko w jednym meczu. Z tego względu skład All Stars, do 17 piłkarzy, uzupełnił skrzydłowy Interferie Zagłębie Lubin Bartłomiej Tomczak.   

Będzie to połączenie aktywnego wypoczynku po sezonie z poważnym graniem. W drużynie Reprezentacji Ligi zagra wielu zawodników z bezpośredniego zaplecza kadry, którzy na pewno będę chcieli się pokazać z dobrej strony. Oba zespoły będę mogły przećwiczyć zagrania typu podwójne koło czy zabieg – mówi trener Jerzy Szafraniec, który wraz z Bogdanem Zajączkowskim pokierują drużynę ekstraklasy.

Z obozu kadry Polski dobiegają same pomyślne wieści. – Nie ma żadnych kontuzji. W Kaliszu stworzono nam super warunki. Reprezentacji Ligi nikt z nas nie zamierza lekceważyć. To będą bardzo poważne sprawdziany. Przygotowujemy określone zagrania pod rywali, z którymi zagramy we wrocławskim turnieju – zdradza kierownik reprezentacji Polski Marek Żabczyński.

Przedstawiciele naszego zespołu narodowego czynią starania, aby pozyskać nagrania wideo z towarzyskich meczów Szwecja-Dania. Szwecja obok Islandii i Argentyny będzie rywalem Białoczerwownych w Turnieju Kwalifikacyjnym.

ZOBACZ TAKŻE:

Wisła pod rękę z Zagłębiem

Polska kontra All Stars Ekstraklasy

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest