23 maja 2008

Mistrzynie Azji pokonane

Polskie piłkarki ręczne wygrały w Elblagu z Kazachstanem 32:24, w pierwszym z meczów kontrolnych. Rywalki jako mistrz Azji zapewniły już sobie udział w igrzyskach w Pekinie. Rewanż zaplanowano w sobotę w Olsztynie. MVP spotkania wybrano Karolinę Kudłacz, zdobywczynię 10 bramek.

Karolina Kudłacz została mvp meczu Fot. Łukasz Grochala

Dla polskiej drużyny to ostatnie sprawdziany przed startem w kwalifikacjach do tegorocznych mistrzostw Europy. Kadrowiczki przygotowują się w Elblągu od poniedziałku do play offu z Portugalią (31 maja w Elblągu) i 8 czerwca (w Portugalii).

W kadrze Zenona Łakomego zaszło kilka zmian. Największe roszady nastąpiły na pozycji bramkarki. Z tego względu między słupkami zagrały Beata Kowalczyk i Izabela Czarna, które zaliczyły udany występ.

Początek spotkania zaczął się po myśli Polek. Już po 10 minutach gry zespół prowadził 7:3, a jedyne gole reprezentantki Kazachstanu zdobyły z rzutów karnych (Jelena Portowa). W miarę upływu czasu Polki nie tylko kontrolowały przebieg wydarzeń na parkiecie, ale i zwiększały różnicę bramkową. W tej części gry bardzo dobrze radziła sobie w bramce Kowalczyk, a na środku rozegrania Karolina Kudłacz, która do przerwy zdobyła 7 bramek.

Po zmianie stron nadal stroną atakującą były gospodynie. W 52 min było 29:19. W końcówce trener Łakomy dokonał kilku zmian i pozwolił grać wszystkim zawodniczkom wpisanym do protokołu m.in. reprezentacyjny debiut zaliczyła Alina Wojtas. Jego podopieczne w tym zestawieniu nie tworzyły już takiego monolitu i dzięki temu rywalki zdołały nieznacznie zniwelować straty.