25 maja 2008

Wygrany turniej juniorek

Reprezentacja Polski juniorek zwyciężyła w turnieju Mazovia Cup, który odbywał się w Ciechanowie. Na kolejnych miejscach uplasowały się ekipy Niemiec, Austrii i Czech. Najlepszą zawodniczką imprezy została Agnieszka Białek.

Początek drogi do pierwszego w karierze zwycięstwa turniejowego drużyny (rocznik 1990 r.) Adama Pecolda nie był udany. Był  to najsłabszy występ Polek w tegorocznym Mazovia Cup. Do 15 min. mecz był wyrównany. Potem inicjatywę zaczęły przejmować Czeszki.

Po prostu coś się zacięło w naszej grze – opowiada trener Pecold. – Graliśmy bez wiary, z dziurawą obroną, na niskiej skuteczności w ataku. Pewnym usprawiedliwieniem jest to, że na zgrupowaniu dziewczyny wykonały ciężką pracę. 70 procent czasu poświęciliśmy na sprawy wydolnościowe, resztę na taktykę i technikę. To odbiło się na naszej dyspozycji. Brakowało świeżości. Wszystko pod kątem występu na Otwartych Mistrzostwach Europy w Goeteborgu (1-5. lipca).    

W spotkaniu z Austrią było już znacznie lepiej. Wynik oscylował wokół remisu do 48 min. Później dobra gra w obronie i kontry przechyliły szalę zwycięstwa na korzyść Polek.

Polki przystępując do potyczki z Niemkami dobrze miały w pamięci porażkę sprzed 1,5 roku – aż 12 bramkami. Czas rewanżu został doskonale wykorzystany. Wspaniała postawa w bramce Pauliny Sulborskiej (ponad 40 procentowa skuteczność), poparta dobrą defensywą, dała efekty w postaci cennego zwycięstwa i pierwszego (także w karierze) miejsca w turnieju.

Kadra trenera Pecolda 8 czerwca zbierze się na 12-dniowym zgrupowaniu w Kępnie. Pod koniec obozu zostanie tam rozegrany turniej z udziałem Czech, Węgier, Słowacji i Polski. Następnie zespół przeniesie się do Gdańska (24-29 czerwca), gdzie zaplanowano dwumecz z Rumunią. Z Trójmiasta Polki udadzą się do Szwecji na OME.

Wyniki Polek:

Polska-Czechy 28:32 (12:15)
POLSKA: Sulborska, Wałcerz – Jakubowska 4, Białek 5, Leszczyńska 2, Szymańska 8, Rupp 2, Lalewicz, Jędrzejczyk 2, Szlija 4, Karwacka, Nowicka 1, Pasternak, Wójcik, Cichoń.

Polska-Austria 33:30 (18:12)
POLSKA: Sulborska, Wałcerz – Jakubowska, Białek 8, Leszczyńska 3, Szymańska 3, Rupp 3, Golec,  Cichoń 1, Jędrzejczyk 7, Szlija 6,Osiak 1, Wójcik, Pasternak, Nowicka 1.

Polska-Niemcy 26:23 (15:13)
POLSKA: Sulborska, Wałcerz – Jędrzejczyk 7, Szlija 5, Szymańska 5, Nowicka 3, Rupp 2, Białek 1, Jakubowska 1, Karwacka 1, Pasternak 1, Kot, Leszczyńska.

Końcowa tabela:
1. Polska           4 pkt
2. Niemcy         4
3. Austria          2
4. Czechy          2

Najlepsza zawodniczka: Agnieszka Białek (Polska)
Najlepsza bramkarka: Izabele Roch (Niemcy)
Najskuteczniejsza zawodniczka: Beate Schefsknecht (Austria) – 36 goli

ZOBACZ TAKŻE:

Kadra narodowa juniorek 18-25.05.2008

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest