6 czerwca 2008

Bez „Józka”

Po wygraniu w miniony weekend turnieju kwalifikacyjnego do Igrzysk Olimpijskich w Pekinie, w niedzielę podopieczni Bogdana Wenty walczyć będą ze Szwajcarią w Kielcach o awans do finałów mistrzostw świata, które w dniach 17 stycznia – 1 lutego 2009 rozegrane zostaną w Chorwacji.

Polacy są faworytami tej potyczki, ale nasz szkoleniowiec podkreślał, że mocno już zmęczonych sezonem reprezentantów będzie jeszcze raz starał się maksymalnie zmobilizować. Kadrowicze zebrali się w środę wieczorem w Kielcach na kolejnym zgrupowaniu.


Mariusza Jurasika zabraknie w meczu ze Szwajcarią/ Fot. K.Rajczyk ERA

W naszej ekipie nie nastąpiły zmiany, choć na pewno nie zagra Mariusz Jurasik. „Józek" wrócił już z Niemiec, gdzie w uniwersyteckiej klinice w Heidelbergu poddał się operacji kontuzjowanego kciuka, lewej, rzutnej ręki. Uraz ten nie przekreśla jednak szans naszego skrzydłowemu na występ na igrzyskach.

Kadrowicze w sobotę w kieleckiej hali MOSiR w porze meczu przeprowadzą ostatni trening. Jak poinformował kierownik reprezentacji Marek Żabczyński nazwiska czternastu zawodników terner Bogdan Wenta ogłosi w dniu mecz ze Szwajcarią. 

Bezpośrednia transmisja w Polsat Sport 8 czerwca o godz. 13.40.

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest