11 czerwca 2008

Piotr Frelek podpisał na dwa lata

Szczypiorniści Travelandu Społem Olsztyn są na urlopach, tymczasem szefostwo klubu kompletuje kadrę na przyszły sezon. W Olsztynie zostaje lider drużyny Piotr Frelek. Zespół miał wzmocnić Kazimir Kotliński, ale ostatecznie białoruski bramkarz zagra w Vive Kielce – informuje „Gazeta Olsztyńska”.
 
Olsztynianie wznowią treningi 2 lipca. Do tego czasu kierownictwo chce dopiąć sprawy transferowe. Nowy trener Edward Strząbała (znany szkoleniowiec z Kielc zastąpił Zdzisława Czoskę) mierzy w czołową czwórkę, ale do tego potrzebna jest wyrównana szeroka kadra. Na razie dziewiąty zespół ostatniego sezonu ekstraklasy pozyskał rozgrywających: Krzysztofa Kłosowskiego i Krzysztofa Szymkowiaka (obaj wychowankowie wracają do Olsztyna) oraz Mołdawianina Igora Pietrikiejewa (przyszedł z Focusa Piotrków). W międzyczasie umowy podpisali prawie wszyscy kluczowi zawodnicy, którym po minionym sezonie skończyły się kontrakty. Najdłużej nad przyjęciem warunków zastanawiali się mieszkający w Kwidzynie Piotr Frelek i Marek Boneczko (przez dwa lata gry w Travelandzie zdobyli 539 bramek).

– Piotr Frelek podpisał dwuletni kontrakt. Z Markiem Boneczko powinniśmy sfinalizować umowę pod koniec tygodnia – informuje dyrektor Travelandu Leszek Dublaszewski. – Nadal zabiegamy o bramkarza, kołowego i prawoskrzydłowego. Są kandydaci, ale są też rozbieżności finansowe. Byliśmy blisko pozyskania dobrego bramkarza, niestety potężniejszy od nas klub go podkupił dodaje dyrektor.

Według naszych informacji Traveland zabiegał o byłego reprezentanta Białorusi 34-letniego Kazimira Kotlińskiego, który w poprzednim sezonie grał w Miedzi Legnica. Dodajmy, że beniaminka ekstraklasy prowadził… Edward Strząbała. Kotliński to czołowy bramkarz ligi: sam wygrał Miedzi pięć, sześć meczów potwierdza szkoleniowiec Travelandu. Gdybyśmy się pospieszyli, grałby w Olsztynie. A tak wylądował w Vive Kielce. Bramka i prawe skrzydło to pozycje, które musimy wzmocnić. Jestem pewny, że się uda -podkreśla Strząbała. I dodaje, że uruchomił swoje kontakty w kraju.
A propos Vive. W Kielcach szykują się duże wzmocnienia, ale absolutnym hitem jest informacja, że szkoleniowcem trzeciej drużyny minionego sezonu ma zostać trener reprezentacji Polski Bogdan Wenta. Rozmawiałem z Bertusem Servaasem (holenderski biznesmen, prezes Vive red.) i wiem, że Wenta jest już klepnięty w Vive – dodaje Edward Strząbała.

Wracając do Travelandu. Jedynym podstawowym zawodnikiem, który odszedł z klubu, jest prawoskrzydłowy Andrzej Bystram. 26-letni zawodnik (grał w Olsztynie przez dwa sezony) nie wytrzymał rozłąki z żoną i 9-miesięczną córeczką i wrócił do Gdańska. Rodzina nie mogła być ze mną w Olsztynie, a ja nie mogłem pogodzić dojazdów z obowiązkami rodzinnymi. Podjąłem pracę w firmie produkującej okna i będą grał w I-ligowym Sokole Kościerzyna – tłumaczy Andrzej Bystram.

Dodajmy, że trenerem Sokoła został mieszkający w Sopocie… Zdzisław Czoska, który pod Kościerzyną ma domek letniskowy.

Znany jest już plan przygotowań Travelandu. M.in. olsztynianie wyjadą na obóz do Zakopanego (21.07-2.08), drugie zgrupowanie odbędzie się w Starych Jabłonkach lub w Miłomłynie. W sierpniu Traveland zagra w turniejach w Szczytnie (z zespołami ekstraklasy: Focusem, MMTS Kwidzyn i AZS AWFiS Gdańsk) oraz w Kłajpedzie (z czołowymi drużynami litewskimi).

21 czerwca w Warszawie odbędzie się losowanie terminarza ekstraklasy. Rozgrywki ruszą 6 września.

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest