20 czerwca 2008

Umowa z Łakomym zostanie rozwiązana

Zarząd ZPRP podziękował za dotychczasową pracę Zenonowi Łakomemu i postanowił przychylić się do wniosku Rady Trenerów o rozwiązanie umowy ze szkoleniowcem. Na najbliższym Prezydium Zarządu zostaną podane kryteria konkursu na nowego szkoleniowca kobiecej kadry.

Na decyzji zaważył slaby wynik podczas olimpijskiego turnieju kwalifikacyjnego w Bukareszcie oraz przegranie rywalizacji o finały mistrzostw Europy z niżej notowaną Portugalią.

Członkowie Zarządu Związku po ożywionej dyskusji przegłosowali, iż żeńska ekstraklasa od sezonu 2008/2009 będzie liczyła 12 zespołów. Stawkę 10 zespołów ostatecznie uzupełnią drużyny AZS AWF Warszawa i Słupi Słupsk. Z ważniejszych wprowadzonych zmian zasad rozgrywek warto wymienić zwiększenie w półfinałach.play off rywalizację do trzech liczbę zwycięstw.
 
Wkrótce zostanie wybrana stacja telewizyjna, która nabędzie prawa do obu ekstraklas. W grze jest TVP, z którą właśnie wygasła 2-letnia umowa, oraz Polsat.

Zatwierdzony został kalendarz przygotowań męskiej reprezentacji do występu w IO Pekin 2008. Kadrowicze zgrupowania mają zaplanowane w Cetniewie (27 czerwca- 3 lipca) oraz Szczyrku (4-18 lipca). Zgodnie z planem 12 i 13 lipca odbędą się mecze kontrolne w kraju – prawdopodobnie rywalem będzie inny finalista olimpijski Egipt lub Dania. Kolejne sparingi wybrańcy Bogdana Wenty rozegrają 22 i 23 lipca w Chorwacji.

Aktualnie rozważane są dwa warianty przelotu do Azji. Pierwszy zakłada podróż 26 lipca do Korei i rozegranie tam test-meczów. Druga opcja przewiduje wylot 1 sierpnia, drugim czarterem, z kolejną grupą naszych olimpijczyków. Wszystko po to, aby czas przebywania    w wiosce olimpijskiej, przed rozpoczęciem turnieju, był jak najkrótszy.

Zgodnie z regulaminem do reprezentacji olimpijskiej można zgłosić 14 zawodników. 15 rezerwowy gracz musi przebywać poza wioską olimpijską i będzie mógł być zgłoszony do turnieju wyłącznie w przypadku kontuzji kolegi z zespołu.

Z ważniejszych wniosków Komisji Rozgrywek Młodzieżowej przegłosowany został zakaz używania kleju w rozgrywkach dzieci i młodzików. Ograniczenie roczników – do rozgrywek klasy wyższej można zgłosić maksymalnie sześciu zawodników/zawodniczek z kategorii bezpośrednio niższej.  

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest