24 czerwca 2008

Akademicy jeszcze na urlopach

Piłkarze ręczni AZS AWFiS Gdańsk jeszcze są na urlopach. Podopieczni Daniela Waszkiewicza i Leszka Biernackiego przygotowania rozpoczną 15. lipca – informuje „Polska Dziennik Bałtycki”.
– Zawodnicy jeszcze mają wolne, ale od połowy lipca zacznie się ciężka praca. Musimy być dobrze przygotowani do sezonu – mówi trener Waszkiewicz.

W okresie przygotowawczym większość obowiązków spadnie na Leszka Biernackiego. A to dlatego, że Daniel Waszkiewicz, jako drugi trener kadry, będzie przebywał z reprezentacją Polski w całym okresie przygotowawczym do igrzysk olimpijskich, a później już w samym Pekinie.

– Leszek Biernacki będzie pracował z zespołem podczas mojej nieobecności. Nie mamy w planach żadnego zgrupowania, a przygotowywać będziemy się w Gdańsku. Zagramy za to sporo meczów kontrolnych i będziemy brać udział w turniejach. Jak zespół pojedzie na Akademickie Mistrzostwa Polski do Rzeszowa, to zatrzyma się na cztery dni w Tarnowie – wyjaśnia Daniel Waszkiewicz.

W drużynie zajdą drobne zmiany. Odeszli Bartosz Walasek, który nie mógł pogodzić pracy z treningami i nie spełniający pokładanych oczekiwań, Rafał Niecko. W ich miejsce dojdą gracze, którzy występowali ostatnio w SMS Gdańsk. To bramkarz Maciej Pińczewski z Cartusii Kartuzy i obrotowy Jakub Bonisławski z Juranda Ciechanów.

– Nie stać nas na wielkie transfery. Nadal mamy młody zespół, ale ta gra wychodzi nam coraz lepiej. Przed nami kolejny trudny sezon, ale patrzę z większym optymizmem na najbliższe rozgrywki – kończy Waszkiewicz.

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest