23 czerwca 2008

Szczupleje kadra Techtransu Darad

Po degradacji Techtransu Darad z ekstraklasy piłki ręcznej, w zespole elbląskim trwa w tej chwili przerwa urlopowa – pisze „Dziennik Elbląski”.

O obecnej sytuacji w klubie informuje nas prezes Zenon Korzeniowski: – Drużyna Techtransu Darad przygotowania do nowego sezonu 2008/2009 rozpocznie w połowie lipca. W nadchodzących rozgrywkach pierwszoligowych na pewno wystąpimy. W najbliższych dniach czeka nas w klubie ogrom wytężonej pracy – mówi prezes. Trzeba będzie szukać sponsorów jak i środków finansowych oraz ustalić budżet. Jeśli chodzi o szkoleniowca, jestem umówiony z dotychczasowym trenerem, gdańszczaninem Ryszardem Słabą i mocno wierzę, że w najbliższych dniach podpiszemy stosowną umowę.

Gdyby zaistniał problem prowadzenia przez tego trenera innego zespołu, wówczas poszukiwać będziemy nowego szkoleniowca z naszego miasta. Jeśli chodzi o samych zawodników to w kadrze klubowej nastąpi kilka zmian. Wiadomo już, że wychowanek MKS Traso Elbląg, były zawodnik SMS Gdańsk, a ostatnio grający przez cały sezon w elbląskim klubie Mateusz Jankowski, od nowego sezonu będzie reprezentował barwy Focus Park Piotrków Tryb. Z kolei bramkarz Marcin Głębocki zapragnął występować w pierwszoligowej Nielbie Wągrowiec. Sporo ofert między innymi z Zagłębia Lubin, Miedzi Legnica, MMTS Kwidzyn otrzymał Mariusz Gujski, ale gdzie wystąpi, zadecyduje o tym sam zawodnik.

Z powodu dużych kłopotów finansowych, prawdopodobnie klub zrezygnuje z byłych zawodników MMTS Kwidzyn, Łukasza Cielątkowskiego oraz Michała Janusiewicza dojeżdżających na treningi i mecze do Elbląga. Kadrę Techtransu Darad mają tworzyć: Marek Wróbel, Tomasz Stankiewicz, Łukasz Marzec, Tomasz Maluchnik, Jakub Fonferek, Damian Malandy, Filip Korzeniowski, Piotr Sadowski, Maciej Borsukowicz, Grzegorz Perwenis, Łukasz Januszewski, Kamil Dukszto, Tomasz Kwiatkowski. Klub prowadzi też rozmowy z najlepszymi wychowankami MKS Traso, którzy skończyli wiek juniora.

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest