30 czerwca 2008

Ryszard Skutnik ponownie poprowadzi Stal

Po wielu tygodniach poszukiwań i rozmów mielecka Stal ma wreszcie trenera. Będzie nim szkoleniowiec kadry młodzieżowej, a zarazem były szczypiornista mieleckiej drużyny Ryszard Skutnik – podają „Nowiny”.

To będzie jego kolejna przygoda z mieleckim szczypiorniakiem. W latach 70. był zawodnikiem Stali a później trenerem. Wprowadził mielecką drużynę do ekstraklasy w 1979 roku. Tego samego dokonał w Tarnowie, prowadząc Unię w latach 1986 i 88.


Trener Skutnik wprowadził polską młodzieżówkę do finałów ME /Fot. Ł. Grochala

Mielczan miał prowadzić Zbigniew Tłuczyński, ale po dwóch tygodniach zrezygnował z pracy w Mielcu na rzecz lukratywniejszej propozycji w lidze austriackiej. Następnie propozycje pracy w Mielcu odrzucił Tomasz Strząbała, który będzie asystentem Bogdana Wenty w Vive Kielce. Edward Strząbała był kolejnym kandydatem na stanowisko trenera Stali, ale wcześniej dogadał się już z działaczami Travelandu Olsztyn.

– Myślę, że już nic się nie zmieni. Konieczne będzie zatrudnienie asystenta, który będzie prowadził zajęcia w trakcie nieobecności trenera Skutnika – powiedział prezes Stali Antoni Weryński. Skutnik przebywa właśnie w Cetniewie na zgrupowaniu z młodzieżową reprezentacją Polski. Kadra przygotowuje się do mistrzostw Europy, które odbędą się w Rumunii od 25 lipca do 3 sierpnia. – Mamy już kandydatów, ale za wcześnie na nazwiska. Nie wykluczam, że będzie to któryś z zawodników – dodał Weryński. W ubiegłym sezonie dobrze w takiej roli sprawdził się Michał Przybylski, więc może otrzyma taką szansę.

Jednocześnie trwają rozmowy o wzmocnieniach mieleckiej drużyny. Niebawem działacze mają sfinalizować wypożyczenie czwórki kielczan: rozgrywających Sadowskiego i Gawęckiego, lewoskrzydłowego Chodary oraz bramkarza Pawlaka.

Tomasz Leyko

X    X    X

RYSZARD SKUTNIK – WIEK 60 lat, KLUBY: Stal Mielec, AZS Kraków, MKS Tarnów; KARIERA TRENERSKA: Stal Mielec, Unia Tarnów, kluby w Tunezji i we Francji Juvenia Rzeszów, reprezentacje młodzieżowe Polski.

ZOBACZ TAKŻE:

Strząbała albo…

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest