1 lipca 2008

Z Kwidzyna do Travelandu

Daniel Urbanowicz będzie w przyszłym sezonie zawodnikiem Travelandu Społem. Jego poprzedni klub – MMTS Kwidzyn wyraził zgodę na transfer – informuje „Gazeta Wyborcza Olsztyn”.

– W tym tygodniu będziemy się widzieć na spotkaniu organizacyjnym, mamy również pierwszy trening. Wtedy planujemy podpisać umowę – mówi Leszek Dublaszewski, dyrektor olsztyńskiego klubu.

– Mam małe dziecko, więc zależało mi, by grać w klubie, który nie będzie daleko od domu – mówi nowy szczypiornista Travelandu.

– Nie narzekam również na warunki finansowe. Poza tym w Olsztynie tworzy się ciekawy zespół, powrócili zawodnicy, którzy grali już kiedyś w Travelandzie [rozgrywający Krzysztof Kłosowski i Krzysztof Szymkowiak – red.]. Myślę, że na początku możemy powalczyć o miejsce w pierwszej ósemce, by wziąć udział w fazie play-off. Potem to już wszystko może się zdarzyć.

Urbanowicz to zawodnik leworęczny, gra na prawym rozegraniu. W Olsztynie spędzi dwa najbliższe sezony (w stolicy Warmii i Mazur ma się pojawić w środę o godz. 17 na pierwszym treningu drużyny). Szczypiornista ma 29 lat, występował już w Zatorzu Słupsk, Gwardii Koszalin, Wybrzeżu i Spójni Gdańsk oraz Mebelplaście Oborniki. Ostatnio grał w MMTS-ie Kwidzyn, gdzie w zeszłym sezonie w 22 spotkaniach rzucił łącznie 61 bramek. Ma również za sobą występy w reprezentacji Polski.

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest