4 lipca 2008

Trening jak fajna zabawa?

Szczypiorniści Travelandu Społem rozpoczęli przygotowania do czwartego sezonu w elicie. Z różnych względów nie trenuje siedmiu zawodników. W przyszłym tygodniu do zespołu ma dołączyć bramkarz czołowej drużyny ekstraklasy. Chęć gry w Olsztynie zgłasza prawoskrzydłowy Wisły Płock Alosza Szyczkow – podaje „Gazeta Olsztyńska”.

Nowy szkoleniowiec Travelandu Edward Strząbała (zastąpił Zdzisława Czoskę, który teraz będzie trenerem I-ligowego Sokoła Kościerzyna), choć słynie z tego, że prowadzone przez niego zespoły w okresie przygotowawczym nie mają lekko, pierwsze zajęcia potraktował ulgowo. W hali LO V zawodnicy zaliczyli trening sprawnościowy, a wczoraj w Kortowie ćwiczyli z piłkami lekarskim, gryfem sztangi i biegali przez płotki. – Zaczęliśmy ostrożnie, żeby uniknąć urazów – mówi Edward Strząbała. Zawodnicy fajnie się pobawili, a teraz codziennie będziemy zwiększać obciążenia. W połowie lipca jedziemy na zgrupowanie do Miłomłyna. Tam zrobimy podbudowę pod obóz w Zakopanem. Żeby od pierwszego dnia byli przygotowani do biegania po górach. Jeśli mamy zrobić dobry wynik, musimy ostro pracować – dodaje pochodzący z Kielc szkoleniowiec.

W komplecie na pierwszym treningu stawili się nowi zawodnicy: Mołdawianin Igor Pietrikiejew (przyszedł z Focusa Park Piotrków Tryb.), Daniel Urbanowicz (z MMTS Kwidzyn) oraz wychowankowie klubu: Krzysztof Kłosowski (wrócił z Chrobrego Głogów) i Krzysztof Szymkowiak (powrót z HC Berchem, Luksemburg).

Długa jest jednak lista nieobecnych. Z różnych przyczyn na zajęciach nie ma aż siedmiu zawodników. Michał Krawczyk i Marcin Malewski przygotowują się do akademickich mistrzostw świata (5-13.07 w Wenecji), reprezentacyjne obowiązki ma również Mateusz Kopyciński, który z kadrą do 21 lat szlifuje formę przed mistrzostwami Europy (25.07-3.08 w Rumunii). Z kolei Adam Waśko przebywa na obozie sportowym z uczelni, a Krzysztof Maciejewski kończy… podróż poślubną. Na późniejszy przyjazd zgodę od trenera dostali Piotr Frelek i Marek Boneczko.

Wszystkie nieobecności są usprawiedliwione zapewnia Strząbała. Frelek i Boneczko kończą urlopy, poza tym chcieli poukładać sprawy w swojej firmie. W poniedziałek będą w Olsztynie. Od piątku zacznie trenować Maciejewski, lada dzień dołączy Waśko.

Wszystko wskazuje na to, że Traveland będzie miał trzech bramkarzy. Szefowie klubu od dawna zabiegali o zawodnika, który dołączyłby do doświadczonego Adama Wolańskiego i młodego Wojciecha Bonieckiego. Edward Strząbała wskazał Kazimira Kotlińskiego z Miedzi Legnica (trener olsztynian prowadził zespół z Legnicy w ubiegłym sezonie), ale Białorusin trafił do Vive Kielce. Szkoleniowiec szukał dalej i… Wstępnie jestem dogadany z bramkarzem z jednej z czołowych drużyn ekstraklasy. Więcej, jest klepnięty i we wtorek albo w środę będzie z nami trenował. Ale dopóki nie dogramy pewnych rzeczy, dopóty nie podam nazwiska, bo jeszcze ktoś go nam sprzątnie. To dobry zawodnik: mierzy 198 cm, ma 21 lat i ocierał się o kadrę młodzieżową dodaje 70-letni szkoleniowiec. To jednak może nie być ostatnie wzmocnienie olsztynian, którzy chcą się włączyć do walki o czołową czwórkę ekstraklasy.

Edward Strząbała jest „po słowie" z 24-letnim Aloszą Szyczkowem z Wisły Płock. Ukraiński prawoskrzydłowy ma wprawdzie przez kolejny rok ważny kontakt z mistrzem Polski, ale wiślacy mają za dużo obcokrajowców (może ich grać tylko trzech). Na prawym skrzydle jest Frelek, gdyby doszedł Szyczkow, mielibyśmy supermocne skrzydło. Decyzja należy jednak do zarządu. W poniedziałek spotkam się z prezesem i podam ostateczną kadrę. Zawodników, którzy się w niej nie zmieszczą, wypożyczymy do AZS (II-ligowy AZS UWM Szczypiorniak red.) kończy Edward Strząbała.

Plany olsztynian

Zgrupowanie w Miłomłynie (14-19.07)

Obóz w Zakopanem (21.07-2.08}

Owumecz z jedną z drużyn ekstraklasy (8-9.08)

Turniej w Szczytnie (15-16.08) z udziałem drużyn ekstraklasy: Focusem Piotrków, MMTS Kwidzyn i AZS AWFiS Gdańsk

Turniej w Kłajpedzie (22-24-08) z udziałem pięciu drużyn litewskich

Dwumecz z Wisłą Płock (29-30.08)

Inauguracja rozgrywek (6.09): z MMTS Kwidzyn na wyjeździe

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest