5 lipca 2008

Wisła zagra w Warszawie?

Mistrzowie Polski, Wisła Płock trafili do grupy H rozgrywek Ligi Mistrzów, które rozpoczną się 1 października.  Za rywali będę mieli Croatię Osiguranje Zagrzeb, Pick Szeged oraz zwycięzcę dwumeczu HB Dudelange (Luksemburg) – Rhein-Neckar Lowen, w którym gra czterech reprezentantów Polski. Losowanie grup przeprowadzono w piątek w Goeteborgu.

– Trafiliśmy do bardzo trudnej grupy, choć trzeba otwarcie powiedzieć, że w każdej grupie są zespoły z górnej półki. Nie ma co ukrywać, że my jednak jesteśmy trochę w tyle za tymi zespołami i jeśli uda nam się urwać jakieś punkty będzie bardzo dobrze. Broni jednak nie składamy, będziemy walczyć – powiedział dla oficjalnej strony internetowej płockiego klubu rozgrywający Wisły Michał Zołoteńko.

Losowanie nie było dla nas szczęśliwe choć z punktu widzenia marketingowego trafiliśmy na bardzo dobre ekipy. Zespół chorwacki ma w swoich szeregach powracających reprezentantów kraju m.in. Balica, Dzombe i bramkarza Sole – ocenił na tym samym forum  dyrektor sportowy w sekcji piłki ręcznej Marek Witkowski. – W tej chwili jesteśmy w trakcie wyboru hali, w której przyjdzie nam występować. Z uwagi na negatywną decyzję władz EHF, dotycząca rozgrywania spotkań w Łącku, pod uwagę bierzemy halę we Włocławku i Torwar w Warszawie dodał były rozgrywający Wisły.

Podział na grupy i terminarz Ligi Mistrzów (plik pdf)

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest