7 lipca 2008

Będzie konkurs na następcę Łakomego

Do 20 lipca zostaną ogłoszone warunki konkursu wyboru trenera reprezentacji seniorek. Do końca sierpnia zainteresowani szkoleniowcy będą mogli składać aplikacje. Wyboru nowego selekcjonera 12 września dokona Zarząd ZPRP po zapoznaniu się z rekomendacją dwóch kandydatur Rady Trenerów. Związek chce, aby konkurs miał charakter międzynarodowy. Zagraniczne federacje zostaną o tym poinformowane za pośrednictwem EHF. To ustalenia poniedziałkowego Prezydium Zarządu ZPRP.

Przypomnijmy, że 20 czerwca Zarząd ZPRP podziękował za dotychczasową pracę Zenonowi Łakomemu i postanowił przychylić się do wniosku Rady Trenerów o rozwiązanie umowy ze szkoleniowcem reprezentacji seniorek. Wówczas przed głosowaniem trener Łakomy oddał się do dyspozycji Andrzeja Karśnickiego, prezesa ZPRP.

Prezydium Zarządu popiera inicjatywę klubów zorganizowania spotkania, którego celem będzie opracowanie warunków niezbędnych do utworzenia ligi zawodowej. Na to posiedzenie, pod egidą Kolegium Ligi, zostanie delegowany przedstawiciel prezydium Zarządu.

W poniedziałek członkowie Prezydium zaakceptowali system rozgrywek I ligi kobiet -przedłożony przez nowo wybrane Kolegium Ligi – uwzględniający podział na dwie grupy, po osiem zespołów każda. Polegałby on przede wszystkim na spotkaniach według formuły mecz i rewanż. Po I rundzie zespoły zostałyby podzielone na grupy 1-4 i 5-8 i rozegrałyby mecz i rewanż każdy z każdym. Wkrótce zostanie ogłoszony ostateczny skład drużyn poszczególnych grup.

Nie będzie zaplanowanych na 12 i 13 lipca w Polsce międzypaństwowych spotkań męskiej reprezentacji z innym finalistą olimpijskim. Federacje, które otrzymały taką ofertę nie odpowiedziały na nią pozytywnie.

Podopieczni Bogdana Wenty przed wylotem do Azji rozegrają w dniach 22 i 23 lipca mecze z Chorwacją na wyjeździe. Na 25 lipca wicemistrzowie świata mają zaplanowane ślubowanie olimpijskie w PKOl. Następnego dnia polecą do Seulu. Z Koreą Płd. rozegrają dwa spotkania – pierwsze oficjalne 29 lipca i dwa dni później nieoficjalne. Od 3 sierpnia nasza reprezentacja będzie przebywała w wiosce olimpijskiej. W Pekinie planowane są dwa mecze kontrolne z uczestnikami turnieju olimpijskiego. Walka o medale rozpocznie się 10 sierpnia.

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest