18 lipca 2008

ASPR rośnie w siłę

Aż pięciu nowych zawodników ma zastąpić Adama Skrabanię w I-ligowej ekipie z Zawadzkiego. Celem na sezon jest miejsce na podium – informuje "Nowa Trybuna Opolska".

ASPR stracił tylko jednego zawodnika Skrabanię, który był najlepszym strzelcem zespołu. Jednak lukę po tym zawodniku będzie miał kto wypełnić. Przede wszystkim ciężar zdobywania goli będzie spoczywał na Danielu Skowrońskim (AZS Katowice).

Ten 24-letni lewy rozgrywający był w poprzednim sezonie trzecim strzelcem I ligi, zdobywając w 22 meczach 163 bramki. Kolejnym nabytkiem jest skrzydłowy Janusz Bykowski (Powen Zabrze). Ten 31-letni szczypiornista jest bardzo doświadczony i ma na swoim koncie wiele występów w ekstraklasie. Miniony sezon zakończył z 93 trafieniami, a średnio na mecz rzucał 4,4 bramki. Nie tylko w defensywie bardzo przydatny powinien być mierzący 190 cm wzrostu kołowy Dominik Droździk. 23-latek z AZS-u Katowice zdobył 69 bramek (średnia 4,3 na mecz). Innym młodym w zespole będzie wychowanek ASPR-u 21-letni rozgrywający Łukasz Pawlak, który wraca z Vive Kielce.

W zespole tym występował w rezerwach i zanotował 21 meczów, w których zdobył 23 bramki. Ostatnim pozyskanym zawodnikiem jest skrzydłowy mistrza Polski juniorów z Zabrza – 19-letni Andrzej Kryński.

Kadra na pewno jest mocniejsza i bardziej wyrównana niż w poprzednim sezonie – mówi Henryk Kandora, kierownik zespołu. – Poza tym mamy stabilny budżet, a jest szansa na kolejnego dużego sponsora. W najbliższych rozgrywkach chcemy walczyć o miejsce na podium. Z każdym sezonem prezentujemy się coraz lepiej, a trener Stanisław Pakuła doskonale radzi sobie z młodzieżą. Dlatego wciąż na nią będziemy stawiali.

Zespół przygotowania rozpocznie na klubowych obiektach 29 lipca, a następnie wyjedzie na obóz do Zwardonia (10-17 sierpnia). Uczestniczył będzie także w trzech turniejach w Niemczech, Czechach i Zawadzkiem.

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest