17 lipca 2008

Osłabione ciążami

W piątek na pierwszym treningu przed sezonem spotkają się szczypiornistki Interferii Zagłębia Lubin. – Na urlopach każda z dziewczyn miała opracowany indywidualny cykl treningowy, które realizowały przez ostatnie 3 tygodnie – mówi Bożena Karkut, trener zespołu – pisze „Polska Gazeta Wrocławska”.

W tym sezonie w barwach lubińskiej siódemki nie zobaczymy dwóch podstawowych zawodniczek: Natalii Tsvirko i Kaji Załęcznej. Bramkarka oraz skrzydłowa Zagłębia udały się bowiem na urlopy macierzyńskie. – Te dwie ciąże nieco mnie ostudziły, ale mam nadzieję, że już nikt więcej nie ubędzie ze składu, bo to już nie będzie ta wielka drużyna – dodaje Bożena Karkut.

Lubin opuściły też Ewa Perek (AZS AWF Wrocław) oraz Mirela Kaczyńska (Jelenia Góra). Z kolei Zagłębie zasiliła Natalia Ciepłowska (rozgrywająca), która w minionym sezonie była najskuteczniejszą zawodniczką ligi islandzkiej. Z wypożyczenia do Jeleniej Góry wróciła też bramkarka Monika Maliczkiewicz. Na rozegraniu zobaczymy też Kingę Byzdrę z SMS Gliwice) oraz Anetę Piekarz, która przed urlopem macierzyński występowała na skrzydle pod nazwiskiem Krynicka.

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest