20 lipca 2008

Piotrkowskie drużyny już trenują

Piotrcovia i Focus Park Kiper rozpoczęły przygotowania do nowego sezonu. Obie drużyny wyjadą na zgrupowanie do tej samej miejscowości – donosi „Gazeta Wyborcza Łódź”.
– Zapoznałem się już ze wszystkimi zawodniczkami i mam nadzieję, że uda nam się stworzyć silny zespół – mówi Janusz Szymczyk, nowy trener Piotrcovii, który zastąpił na stanowisku Henryka Rozmiarka.

Po zakończonym sezonie z piotrkowską drużyną pożegnały się trzy piłkarki: Justyna Alberciak odeszła do Łączpolu Gdynia, Kristina Repelewska (SPRLublin) i Agnieszka Jezierska, która wciąż szuka nowego klubu. Największym osłabieniem jest odejście Repelewskiej, najskuteczniejszej zawodniczki w Piotrcovii w ostatnim sezonie. Na pierwszych zajęciach pojawiły się trzy nowe szczypiornistki: reprezentantka kraju Edyta Chudzik (z AZS AWF Gdańsk), Anna Szafnicka i Agnieszka Podrygała (obie z AZS AWF Katowice).

Drużyna ma w planach wyjazd 23 lipca na dwutygodniowy obóz do Zaździerza. – Nie ukrywam, że najbardziej chciałbym mieć w zespole doświadczoną zawodniczkę. Która potrafi stworzyć zagrożenie z drugiej linii – opowiada Szymczyk.

Po powrocie ze zgrupowania piotrkowianki wystąpią w dwóch turniejach towarzyskich. Pierwszy rozegrają w Ciechanowie w dniach 14-15 sierpnia. Zmierzą się z tam m.in. z AZS AWF Gdańsk, Start Elbląg oraz z jedną z drużyn serbskich. Kolejny turniej podopieczne Szymczyka rozegrają tydzień później w Gdyni z gospodarzem- Łączpolem Gdynia i Zgodą Ruda Śląska.

Dzień wcześniej od Piotrcoviina na zgrupowanie do Zaździerza wyjedzie męska drużyna Focus Parku Kiperu. Jej działacze na razie pozyskali dwóch graczy, najlepszego strzelca ekstraklasy w poprzednim sezonie Mariusza Kempysa z Olimpii Piekary Śląskie i Mateusza Jankowskiego z Techtransu Elbląg. Z wypożyczenia do Pabiksu Pabianice wrócił Jakub Płócienniczak. – Nie ukrywam, że chciałbym, aby wzmocnił nas dobry zawodnik, który występowałby na lewym rozegraniu – przyznaje Krzysztof Kisiel, trener Focus Parku.

Po powrocie ze zgrupowania drużyna wystąpi w kilku turniejach. Pierwszy zostanie rozegrany 8 sierpnia w Piotrkowie. Podopieczni trenera Krzysztofa Kisiela podejmować będą Azoty Puławy Stal Mielec oraz Miedź Legnica.

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest