22 lipca 2008

Grupa do wygrania

W Wiedniu odbyło się losowanie grup preeliminacji strefy europejskiej do Mistrzostw Świata kobiet 2009. Polki trafiły do grupy 3, w której zagrają z Islandią, Słowacją, Łotwą i Szwajcarią. Zgodnie z dokumentacją przesłaną z EHF Polska jako pierwsza może skorzystać z prawa organizacji tego turnieju, który odbędzie się 25-30 listopada br.


Dorota Malczewska jest dobrej myśli /Fot. M.Skorupski 

 To szczęśliwe losowanie – oceniła reprezentacyjna rozgrywająca Dorota Malczewska. – Dobrze, że nie zagramy z Holandią ani Czarnogórą. Grupa jest absolutnie do wygrania. Słowacja wydaje się najgroźniejszym rywalem.

Malczewska do tej pory nie broniła barw Polski w fazie preeliminacji. Gdy podobna impreza odbywała się w Kielcach, to kontuzja uniemożliwiła jej grę,

Polki muszą zaczynać rywalizację na tym poziomie, ponieważ w walce o finały ME 2008 zostały wyeliminowane w dwumeczu przez niżej notowaną Portugalię. Nasz zespół w preeliminacjach do MŚ poprowadzi nowy selekcjoner, którego nazwisko powinniśmy poznać na początku września br. Zwycięzcy każdej z trzech grup zakwalifikują się do play offów zaplanowanych na 6/7 i 13/14 czerwca 2009. Finały MŚ odbędą się w Chinach w dniach 29 listopada – 13 grudnia.

Podział na grupy – preeliminacje MŚ 2009 kobiet:

Grupa 1            Grupa 2                        Grupa 3
1. Holandia        1. Włochy                      1. Polska
2. Litwa             2. Czarnogóra                2. Islandia
3. Czechy          3. Słowenia                    3. Słowacja
4. Turcja           4. Azerbejdżan               4. Łotwa
5. Grecja          5. Bułgaria                      5. Szwajcaria
6. W.Brytania    6. Finlandia      

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest