23 lipca 2008

Wrocław – Idealne miejsce

Hala Stulecia stała się nieodzownym elementem kongresowej infrastruktury Wrocławia. Może przyjąć 7 tysięcy gości, a ze względu na swą wielofunkcyjność jest przygotowana, aby zaspokoić nawet najbardziej wyszukane oczekiwania organizatorów specjalistycznych wydarzeń, w tym dużych imprez sportowych. Nie bez powodu Związek Piłki Ręcznej w Polsce właśnie tu zdecydował się przeprowadzić kwalifikacyjny turniej mężczyzn do Igrzysk Olimpijskich Pekin 2008. Drużyna Bogdana Wenty awansowała z pierwszego miejsca.

Fot. K.Rajczyk – ERA

Organizując imprezy w Hali Stulecia jednocześnie podnosi się prestiż danego wydarzenia. W roku 2006 obiekt został wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturalnego i Przyrodniczego UNESCO jako jedno z najważniejszych osiągnięć  XX-wiecznej architektury.

Wpis na listę UNESCO otworzył nową epokę w historii tego szczególnego miejsca spotkań. Zarządzające Halę Stulecia przedsiębiorstwo Hala Ludowa rozpoczęło – w ścisłej kooperacji z władzami regionalnymi i centralnymi – ambitny program modernizacyjny, którego celem jest przekształcenie historycznego kompleksu w światowej klasy, najnowocześniejsze centrum spotkań spełniające wymagania XXI wieku.

Kibice zawsze mają gwarantowane emocje w Hali Stulecia /Fot. M.Skorupski

Jak to już zostało wspomniane Hala Stulecia jest wyjątkowym miejscem do organizacji różnorodnych wydarzeń sportowych, zwłaszcza turniejów sportów halowych. W dużej mierze zawdzięcza to rozmiarom płyty głównej (57 x 33 m) i sposobowi rozmieszczenia trybun dla kibiców. Umieszczając dodatkowe miejsca na widowni liczba miejsc może być jeszcze większa, taj jak to było w czasie tegorocznego turnieju kwalifikacyjnego piłkarzy ręcznych do IO Pekinie, gdy na mecze było przygotowanych blisko 6500 siedzisk.   

W ostatnich latach odbywały się tu ważne zawody sportowe o randze europejskiej i światowej:

Mistrzostwa Europy w koszykówce mężczyzn
Liga Światowa w siatkówce mężczyzn
World Grand Prix w siatkówce kobiet  
Turniej Tenisowy KGHM Polish Indoors

Wrocław okazał się szczęśliwy dla polskich szczypiornistów /Fot. A.Hawałej

Parametry i dane techniczne obiektu:

– Oświetlenie sportowe – powieszone na wysokości 20 m, o natężeniu 1500 lx
– Nagłośnienie – centralny żyrandol akustyczny
– 2 elektroniczne tablice wyników
– pełny monitoring całego obiektu
– składany parkiet All Star Plus firmy Robbins (24,4×45,14 m), posiada atest FIBA
– nawierzchnia do gry w piłkę ręczną firmy Mondo, posiada atest IHF.

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest