23 lipca 2008

Eurosport uzupełni ofertę TVP

Igrzyska olimpijskie w Pekinie w naszym kraju oglądać będziemy nie tylko dzięki TVP. Relacje nadawane będą także przez Eurosport. Obie stacje mają zdecydowanie odmienne podejście do wydarzenia, ale obie chcą pokazać to, co najpopularniejsze – informuje "Dziennik".

Na pewno nie przegapimy niczego, co będzie dotyczyć polskiego zawodnika – mówi szef sportu w telewizji publicznej Robert Korzeniowski.Nasza oferta jest wynikiem wypadkowej oczekiwań odbiorców o bardzo zróżnicowanych gustach. Co innego chcą na przykład oglądać widzowie z Polski, a co innego ci z Portugalii – mówi Witold Domański kierujący polską redakcją Eurosportu. Publiczny nadawca stawia więc na wydarzenia z udziałem biało-czerwonych, a Eurosport na dyscypliny mające najwyższą oglądalność.

Większość kibiców wydarzenia na olimpijskich arenach śledzić będzie dzięki Jedynce" (pasmo poranne i popołudniowe) i Dwójce"(pasmo przedpołudniowe). Łączny czas transmisji na tych kanałach wyniesie około 200 godzin. Natomiast TVP Sport i TVP HD – łącznie z powtórkami – igrzyska pokazywać będą po 24 godziny na dobę. Relacje na żywo na tych dwóch antenach zajmą w sumie 400 godzin.

Jest to szalenie ważne uzupełnienie oferty telewizji publicznej, jednak w naszym kraju – głównie dzięki telewizjom kablowym oraz obecności na wszystkich platformach cyfrowych – wciąż większy zasięg ma Eurosport. Ten ostatni relacje z Pekinu będzie zaczynać o 3 rano, a kończyć około 21, nadając powtórki najciekawszych wydarzeń dnia. – Zapasy, szermierka i judo pojawią się właściwie tylko w serwisach informacyjnych nadawanych w Eurosporcie 2. Także z kortów olimpijskich przewidujemy tylko symboliczną relację – tłumaczy Domański.

Eurosport postawił na to, co najpopularniejsze – choćby gry zespołowe. – Turnieje siatkarskie i koszykarskie będzie można śledzić u nas od pierwszej fazy, natomiast ten piłki ręcznej od ćwierćfinałów -mówi Domański. – Sporo będzie także gimnastyki sportowej. Ta dyscyplina zazwyczaj nie cieszy się wielkim uznaniem polskich widzów. Jednak, jak się okazało, zmagania gimnastyczne w igrzyskach
plasują się wśród najchętniej oglądanych
– mówi Domański.

Telewizja Polska także bierze pod uwagę ogromną popularność gier zespołowych. Jednak większość wydarzeń z nimi związanych pokazanych zostanie na antenie TVP Sport. Otwarte kanały z kolei będą relacjonować mecze z udziałem polskich drużyn.

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest