27 lipca 2008

Podopieczni Skutnika wrócą bez medalu

Polska przegrywając z Francją 27:31 nie zdołała zakwalifikować się do najlepszej ósemki Młodzieżowych Mistrzostw Europy. Z grupy A awans uzyskała Francja i Rumunia, która pokonała Słowenię 32:30.

W zgodnej ocenie obserwatorów był to najlepszy dotychczasowy mecz turnieju. Polacy do spotkania przystąpili nieco zdeprymowani zwycięstwem Rumunów nad Słoweńcami. Mieli świadomość, że awans będzie możliwy tylko w przypadku wygranej nad Francuzami.

Białoczerwoni prowadzili nawet 5:3 (10 min). Sześć kolejnych bramek przeciwników zrobiło swoje i to rywale zaczęli dyktować warunki gry. Polacy nie zapomnieli na szczęście jak się gra w piłkę ręczną i jeszcze przed przerwą zdołali doprowadzić do remisu (16:16).

Po zmianie stron sytuacja się powtórzyła. Tzn. gole zdobywane z rzędu wyłącznie przez Francuzów, tym razem cztery, postawiły ich w uprzywilejowanej sytuacji (21:17 w 38 min). Zmiana sytemu w obronie pozwoliła Polakom zniwelować straty do dwóch trafień (27:25). Francuski szkoleniowiec szybko się w tym połapał i w 52 min wziął przerwę na żądanie. Jego wskazówki uporządkowały grę Trójkolorowych, którzy po meczu nie kryli radości z wygranej.

Zawieli skrzydłowi, którzy na 14 rzutów zdobyli zaledwie cztery bramki – wyjaśnił trener Ryszard Skutnik. Francuzi byli szybsi i okazali się dojrzalszym zespołem. W sumie nie mamy się czego wstydzić.
Polski zespół w poniedziałek przeniesie się z Bukaresztu do Brasov. Tam zagra o miejsca 9-16. Najpierw we wtorek z Estonią i następnego dnia z Węgrami.