30 lipca 2008

Z Bratankami na remis

Polska po remisie z Węgrami 30:30 wygrała grupę 3 w Młodzieżowych Mistrzostwach Europy. Podopieczni Ryszarda Skutnika w piątek zagrają z Rosją (grupa 4) o prawo gry w spotkaniu o 9. miejscu.

Chyba nie dożyję końca tych mistrzostw – sarkastycznie stwierdził trener Sutnik. – Kolejny mecz i kolejny horror. Moim zawodnikom +nie siedział+ rzut. Długo szukałem optymalnego składu. Na ich postawę duży wpływ ma małe ogranie w zespołach klubowych.

Polacy spotkanie rozpoczęli bardzo obiecująco, prowadząc w 16 min 7:3. Potem inicjatywę przejęli Węgrzy, którzy przed przerwą nie tylko odrobili straty, ale do szatni schodzili z 4-bramkową zaliczką.

Przez pierwszy kwadrans po zmianie stron rywale dalej przeważali i powiększali przewagę (24:16). Czas wzięty przez polskiego szkoleniowca pozwolił uporządkować grę. W miarę upływu czasu zaczynało procentować dobre przygotowanie kondycyjne do turnieju polskiego zespołu. Białoczerwoni systematycznie niwelowali dystans bramkowy dzielący ich od Węgrów. Wyrównującego gola zdobył Robert Orzechowski w ostatniej minucie meczu. Polacy na 5 sek przed końcem mieli nawet piłkę, ale nie zdecydowali się oddanie rzutu. Remis ich w zupełności satysfakcjonował.

W spotkaniu nie wystąpił Piotr Adamczak, który uskarża się na ból ręki. Zawodnik Interferie Zagłębie Lubin raczej nie zagra do końca mistrzostw.

W czwartek nasza reprezentacja skorzysta z dnia wolnego, zwiedzając zamek hrabiego Draculi.