2 sierpnia 2008

Młodzieżowcy daleko w tyle

Polska przegrywając z Serbią 30:34 zajęła ostatecznie 12. miejsce w Młodzieżowych Mistrzostwach Europy. Był to najgorszy występ tego rocznika na arenie międzynarodowej. Podopieczni Ryszarda Skutnika w ME Juniorów uplasowali się na 4. pozycji, a w MŚ Juniorów na 6.

Musimy na spokojnie przeanalizować nasze mecze z tego turnieju. Widać było, że chłopcy się wypalili, liczyli na co innego. Dalej naszym celem jest awans do mistrzostw świata. Eliminacje odbędą się w marcu – powiedział trener Skutnik.

W spotkaniu o 11. miejsce zdaniem polskiego szkoleniowca decydująca był początek I połowy. Wówczas Polacy nie wykorzystali trzech rzutów karnych oraz dwóch sytuacji sam na sam. Po przerwie rywalizacja było długo wyrównana. Ostatnie prowadzenie Białoczerwoni zanotowali w 38 min potrafieniu Michała Bednarka. Później inicjatywę przejęli Serbowie, którzy dopiero na 10 min przed końcową syrenę zdołali powiększyć swoją przewagę do trzech goli.

Nie zawiedli tylko bramkarze. Pozostali zawodnicy grali nierówno. Brakuje im ogrania w klubowych drużynach. Czołowe zespoły Europy prezentowały się korzystniej pod względem muskulatury graczy – zakończył trener Skutnik.