6 sierpnia 2008

Cel: minimum szósta lokata

Piłkarki ręczne Startu Elbląg przez blisko dwa tygodnie będą trenowały na zgrupowaniu w Ciechanowie. Na zakończenie wezmą udział w dwudniowym międzynarodowym turnieju. Władze kluby sprawę stawiają jasno. Celem drużyny ma być minimum 6.lokata i wyraźna poprawa gry na wyjazdach – pisze „Dziennik Elbląski”.

Piłkarki ręczne Startu pierwszy raz po wakacyjnej przerwie spotkały się tydzień temu. Na początek przeszły test wydolności tlenowej. Wypadł on bardzo korzystnie (w stosunku do badań kończących poprzedni sezon), a najlepiej zaprezentowały się: Anna Lisowska, Magdalena Dolegało i Justyna Stelina – poinformował elbląski klub.

Cieszy dobry wynik Anny Lisowskiej, która jeszcze niedawno grała w II-ligowym niemieckim TV Mainzlar, ale zdecydowała się na powrót do kraju i wzmocniła Start. 28-letnia rozgrywająca ma szansę stać się jedną z liderek elbląskiego zespołu.

Imponuje pracowitością, ambicją. To kompletna zawodniczka, może grać na lewym, prawym rozegraniu – wylicza jej zalety szkoleniowiec Startu Andrzej Drużkowski.Także bardzo dobrym uzupełnieniem może się okazać bramkarka Paulina Górecka.

Trzy treningi dziennie

Na zgrupowanie w Ciechanowie elbląskie szczypiornistki wyjechały w miniony poniedziałek w dobrych humorach. Przed nimi dwa tygodnie ciężkiej pracy będą trenowały trzy razy dziennie, w tym raz na siłowni. Trener Drużkowski zabrał ze sobą wszystkie zawodniczki (18). – Wszystkie są zdrowe, niektóre tylko narzekają na drobne urazy, ale niegroźne – mówi.

Zgrupowanie zakończy się 14 sierpnia, jednak elblążanki spędzą jeszcze w Ciechanowie dwa dni i wezmą udział w międzynarodowym turnieju z udziałem Radnic-ki Belgrad (Serbia), AZS AWFiS Gdańsk i Piotrowu Piotrków Trybunalski.

Bardzo ciekawi rywale. Po meczach z nimi powinniśmy mieć wstępny obraz, ale nie ostateczny, tego gdzie jesteśmy – mówi szkoleniowiec elbląskich szczypiornistek.

Start podczas przygotowań do ligi wystartuje jeszcze w jednym turnieju w czeskim Ołomuńcu (22-24.08). – W planach był jeszcze kolejny turnieju w kraju, nie dojdzie jednak do skutku. Mamy za to zaplanowane sparingi – mówi trener Drużkowski.

Cel: minimum szósta lokata

Wiadomo już także o co w nadchodzącym sezonie będzie walczył Start. Minimum 6 lokata i wyraźna poprawa gry na wyjazdach to cele jakie władze klubu stawiają przed trenerem Drużkowskim i jego zespołem.

– Mam nadzieję, że „młode wilki" wsparte doświadczeniem i umiejętnościami starszych stażem zawodniczek rzeczywiście pokażą co potrafią
– ocenił nowy prezes klubu Stanisław Tomczyński.
Młode zawodniczki idą do przodu, chociaż może nie wszystkie aż tak bardzo jak bym chciał. Trzeba stawiać sobie ambitne cele. Myślę, że zagramy kilka naprawdę przyzwoitych zawodów – komentuje trener Drużkowski.

Liga rusza 6 września. Elblążanki pierwszy mecz rozegrają w Gdyni z tamtejszym Łączpolem. Tydzień później drużyna trenera Andrzeja Drużkowskiego już we własnej hali zmierzy się ze Słupią Słupsk.

KADRA STARTU NA SEZON 2008/09:

Bramkarki: Paulina Górecka, Marta Miecznikowska, Karolina Ziajka

Obrotowe: Katarzyna Szklarczuk, Hanna Sądej, Agnieszka Tarczyluk, Anna Wiśniewska

Skrzydłowe: Katarzyna Cekała, Magdalena Dolegało, Anna Frąckiewicz, Justyna Stelina

Rozgrywające: Adriana Celka, Katarzyna Joszczuk, Anna Lisowska, Alesia Migdaliowa, Monika Pełka-Fedak, Karolina Ścieszko, Katarzyna Tutaj.

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest