7 sierpnia 2008

Bardzo solidne wzmocnienia

Paweł Sieczka, Paweł Kuczyński, Maciej Sieczkowski, Łukasz Popławski i Grzegorz Mazur – to prawdopodobnie nowi piłkarze ręczni AZS Politechnika Radomska – informuje „Echo Dnia Radom”.
Roman
Trzmiel, trener radomskiego AZS, chce zbudować solidny zespół, który będzie walczył o najwyższe cele – awans do ekstraklasy. Wczoraj drużyna spotkała się na pierwszym treningu, po powrocie z Akademickich Mistrzostw Europy z Serbii, gdzie zajęła ósme miejsce. – Ten tydzień będzie wprowadzającym w regularny tryb treningowy – mówi radomski szkoleniowiec. – Do 13 sierpnia trenujemy w Radomiu. Dzień później jedziemy na zgrupowanie do Bukowiny Tatrzańskiej. Praktycznie prosto z gór przenosimy się do Rzeszowa na mistrzostwa szkół wyższych. Tam czeka nas sporo grania z wymagającymi rywalami, w tym z zespołami ekstraklasy AZS Gdańsk i AZS Gorzów Wielkopolski. Będą też drużyny z pierwszej ligi – AZS AWF Warszawa i AZS AWF Biała Podlaska – dodaje szkoleniowiec.

Kibiców szczypiorniaka najbardziej jednak interesują zmiany kadrowe, a na takie się zanosi. Klub już pozyskał bramkarza Vive Kielce, byłego reprezentanta Polski Juniorów i młodzieżówki Pawła Kuczyńskiego. – To bardzo dobry chłopak, o dobrych warunkach fizycznych, prawie 200 cm wzrostu – mówi trener Trzmiel. AZS mają zasilić Paweł Sieczka, Maciej Sieczkowski, Łukasz Popławski i Grzegorz Mazur, wszyscy ostatnio grali w zespole ekstraklasy Azotach Puławy. Zanosi się także na odejścia. Działacze z Bydgoszczy chcą pozyskać Daniela Kulika, ale trener Trzmiel będzie go namawiał do pozostania.

Nowy sezon ligowy AZS rozpocznie 20 września od wyjazdowego meczu z Powenem Zabrze. Tydzień później, 27 września, we własnej hali radomianie zagrają z ASPR Zawadzkie.

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest