11 sierpnia 2008

Wisła Płock w Sparkassen Cup 2008

Szczypiorniści Wisły Płock wyjechali dziś do Niemiec, gdzie wezmą udział w silnie obsadzonym międzynarodowym turnieju Sparkassen Cup 2008.

Mistrzowie Polski swoje mecze będą rozgrywać w Bad Wildungen w grupie I turnieju. Przeciwnikami płocczan będą: Amicitia Zürich (Szwajcaria), HSG Düsseldorf (Niemcy) i SG Flensburg-Handewitt (Niemcy). Pierwszy mecz wiślacy zagrają we wtorek o 18.00 z mistrzami Szwajcarii. W drugim spotkaniu nafciarze zmierzą się z SG Flensburg-Handewitt czołową drużyną Bundesligi. To spotkanie w środę 13 sierpnia o 20.00. Na zakończenie rozgrywek grupowych Wisła zagra z HSG Düsseldorf  (II Bundesliga) w czwartek 14 sierpnia o 18.00. Do dalszej fazy turnieju awansują jedynie zwycięzcy każdej z czterech grup. Oprócz Wisły i Flensburga do najbardziej znanych drużyn startujących w Sparkasse Cup należą: Lemgo, Magdeburg, Fuechse Berlin.

W kadrze Wisły Płock na turniej Sparkassen Cup 2008 zabrakło Marcina Wicharego i Rafała Kuptela, którzy z reprezentacją Polski walczą o olimpijskie medale w Pekinie.

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest