22 sierpnia 2008

Po obozie na mistrzostwa

Szczypiorniści AZS Politechnika Radomska przebywają na przedsezonowym zgrupowaniu w Bukowinie Tatrzańskiej. Trener radomskich pierwszoligowców Roman Trzmiel ma do dyspozycji kilkunastu zawodników, w tym czterech, którzy dopiero od nowego sezonu będą reprezentować barwy uczelnianego zespołu – informuje „Gazeta Wyborcza Radom”.

Nowi zawodnicy to: Paweł Sieczka, Maciej Sieczkowski, Łukasz Popławski i Paweł Kuczyński. Wydaje się, że drużyna trenera Trzmiela będzie mocniejsza niż przed rokiem. Ze składu ubył bowiem tylko jeden zawodnik. Mowa o Danielu Kuliku, który wybrał ofertę drugoligowej Astorii Bydgoszcz. Co prawda na zgrupowaniu w Tatrach nie ma także Grzegorza Mroczka, ale absencja rozgrywającego radomian jest uzasadniona. – Grzegorz przebywa w Stanach Zjednoczonych, ale nie ma obaw – dołączy do nas na początku września. Po prostu wcześniej miał zaplanowany wyjazd do rodziny – oznajmił „Gazecie" szkoleniowiec Politechniki.

Podczas górskiego zgrupowania pierwszoligowcy z Radomia sporo czasu poświęcają nabudowanie siły i wytrzymałości. Codziennie, jeszcze przed śniadaniem, szczypiorniści zaliczają wędrówki po górach.

Marszobiegi w górach są stałym elementem naszych zajęć. To dobry sposób na podnoszenie wydolności. Oczywiście nie brakuje ćwiczeń na siłowni, a także zajęć wytrzymałościowych w terenie, choćby z piłkami lekarskimi. W nadchodzącym tygodniu wprowadzimy już treningi typowe dla naszej dyscypliny na boisku – oznajmił nam trener Trzmiel.

Treningu taktyczno-technicznego nie może zabraknąć, bowiem akademicy oprócz budowania formy na ligę przygotowują się w Tatrach do występu w Akademickich Mistrzostwach Polski. Mistrzostwa studentów ruszają niebawem w Rzeszowie. Radomianie prosto z obozu w Bukowinie Tatrzańskiej udadzą się właśnie do stolicy Podkarpacia, gdzie od 28 sierpnia będą walczyć o tytuły najlepszych akademickich drużyn w kraju.

Po powrocie z tej imprezy AZS będzie kontynuował realizację planu przygotowań do inauguracji sezonu ligowego. Jego ważnym elementem będą gry sparingowe. W dni powszednie zespół będzie ćwiczył w hali Politechniki, natomiast w weekendy rozgrywał mecze kontrolne. Trener Trzmiel chce, by drużyna wzięła udział co najmniej w dwóch turniejach towarzyskich. Dodatkowo sztab szkoleniowy szuka sparingpartnerów na pojedyncze spotkania.

Przypomnijmy, pierwszy mecz w sezonie ligowym akademicy rozegrają 27 września. Ich przeciwnikiem będą szczypiorniści POWEN-u Zabrze.

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest