22 sierpnia 2008

Techtrans chce walczyć o pierwszą piątkę

Piłkarze ręczni Techtransu Darad Elbląg, po pożegnaniu z ekstraklasą, przez dwa miesiące byli na urlopach. Po pierwszym miesiącu przygotowań do gry w I lidze, Ryszard Słaba, trener elblążan, jest optymistą. – Zapewniam kibiców, że cel jaki sobie założyliśmy, walka o miejsca 1-5, jest do zrealizowania – mówi na łamach Dziennika Elbląskiego.

Ryszard Słaba pozostaje szkoleniowcem Techtransu Darad. Jednak w nadchodzącym sezonie będzie miał do dyspozycji trochę zmienioną kadrę.

Nie robią tragedii

Z klubem rozstał się Mateusz Jankowski. Kadrowicz młodzieżowej reprezentacji Polski nadal będzie grał w ekstraklasie, ale w barwach Focusa Kipera Piotrków Trybunalski. Odszedł także Mariusz Gujski, najlepszy snajper Techtransu Darad w poprzednim sezonie, który wzmocnił marzący o awansie I-ligowy Śląsk Wrocław. Z kolei innego I-ligowca, Nielbę Wągrowiec zasilili bramkarz Marcin Głębocki i rozgrywający Michał Janusiewicz.

Wielka szkoda, że po 4-letnim pobycie w naszym klubie, ze względu na sprawy rodzinne, nasze miasto musiał opuścić Łukasz Marzec, który przeniósł się do Koszalina – dodaje prezes elbląskiego klubu Zenon Korzeniowski.Mimo tych osłabień nie robimy tragedii i do nowego sezonu przystąpimy z planem nakreślonym przez trenera Ryszarda Słabe. Cieszę się bardzo, że w okresie wakacyjnym pozyskaliśmy nowego sponsora, jakim jest przedsiębiorstwo Stolpłyt.

Dwunastodniowe zgrupowanie

Zawodnicy Techtransu Darad trenują od początku lipca. Mają za sobą 12-dniowe zgrupowanie w Supraślu. – Po powrocie rozegraliśmy pierwszy mecz kontrolny, przegraliśmy z Nielbą 28:34. To wysoka porażka, ale zawodnicy byli zmęczeni po zgrupowaniu i brakowało im szybkości – tłumaczy trener Słaba.

Elblążanie trenują pięć razy w tygodniu. Zespół wzmocnili rozgrywający Leszek Michałów (MMTS Kwidzyn), kadrowicz młodzieżowej reprezentacji Polski i uczestnik ostatnich mistrzostw Europy tej kategorii wiekowej w Rumunii, a także Marcin Roszkowski, który po dwóch latach wrócił do drużyny oraz Michał Gryz, również wychowanek Truso Elbląg. Zajęcia rozpoczął też kolejny były zawodnik Techtransu Darad Robert Długosz, ale zaczęły mu dokuczać stawy kolanowe i musiał przerwać treningi.

I-ligowcy zainaugurują sezon 20 września. Techtrans Darad do tego czasu rozegra jeszcze kilka spotkań kontrolnych. Przeciwnikami elbląskich szczypiornistów będą: Sokół Kościerzyna, AZS AWFiS Gdańsk, Pomezania Malbork, SMS Gdańsk.

Mamy jeszcze trochę czasu, żeby dobrze się przygotować do ligi. Zapewniam kibiców, że cel jaki sobie założyliśmy, walka o miejsca 1-5, jest do zrealizowania – mówi szkoleniowiec Techtransu Darad. – Wszyscy zawodnicy pracują w pocie czoła, nikt się nie oszczędza i mocno wierzę, że kibiców nie zawiedziemy.

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest