1 września 2008

Maksimow wręczał trofea

Drugie miejsce w turnieju Governor Cup 2008, w swoim międzynarodowym debiucie, zajęła reprezentacja Polski juniorów młodszych, która w niedzielę wróciła do kraju z podmoskiewskiego Czechowa. Podopieczni Jacka Okpisza zwyciężyli rówieśników z Białorusi i Norwegii. Z kompletem zwycięstw triumfowali gospodarze, zespół Czechowskich Niedźwiedzi.

Moi zawodnicy przekonali się jak dużo czeka ich jeszcze pracy. Szczególnie uwidoczniło się to w pierwszym meczu. Co prawda zespół z Moskwy gra już ze sobą trzy lata, my tylko pół roku, ale mankamentem była gra jeden na jednego oraz gra w przewadze. Nie wykorzystaliśmy ani jednej z takich 10 okazji – ocenił trener reprezentacji Polski Jacek Okpisz.


Puchar za II miejsce w turnieju /Fot. ZPRP

W drugim występie było już znacznie lepiej. Zespół realizował założenia taktyczne, skuteczniej zagrał w obronie. Gra w przewadze liczebnej też była wykorzystywana.

Spotkanie o drugie miejsce w turnieju, z Norwegią, trzymało w napięciu do końcowej syreny. – Najlepiej wypadliśmy w ostatnim meczu. Drużyna pokazała charakter. Na pięć minut przed końcem przegrywaliśmy już pięcioma bramkami. Odrobiliśmy straty i jeszcze zdążyliśmy zdobyć zwycięskiego gola – dodał Okpisz.

Do najlepszej siódemki imprezy wybrano bramkarza Michała Kapelę (Chrobry Głogów) oraz obrotowego Krzysztofa Perczyńskiego (Nielba Wągrowiec). Trofea dla zespołów i indywidualne wręczał Władimir Maksimow trener (były już) reprezentacji Rosji i klubowej drużyny seniorów Czechowskich Niedźwiedzi wraz ze swoimi zawodnikami.

Kolejnym sprawdzianem zespołu Okpisza będzie turniej w Polsce zaplanowany na koniec listopada. – Chciałbym abyśmy grali z najlepszymi, Francją, Niemcami. Tylko od nich można się wiele nauczyć. Selekcja nie jest zakończona. Chłopcy muszą zrozumieć, że aby grać na poziomie reprezentacyjnym muszą trenować co najmniej trzy razy w tygodniu, a czwartymi zajęciami jest mecz. W sumie zaliczyliśmy udany początek – zakończył szkoleniowiec.

Wyniki:

1. dzień
Norwegia-Białoruś 36:26 (17:13)
Czechowskie Niedźwiedzie – Polska 36:23 (14:10)
POLSKA: Kapela, Barnaś – Paczkowski 7, Woźniczka 6, Perczyński 5, Wędrak 2, Czekałowski 2, Daszek 1, Omylski, Obiała, Olejniczak, Piwowarczyk, Pastuch, Abram.

2.dzień
Białoruś-Polska 24:28 (13:18)
POLSKA: Kapela – Paczkowski 7, Woźniczka 9, Perczyński 1, Wędrak, Czekałowski 2, Daszek 3, Omylski, Obiała, Olejniczak 4, Piwowarczyk 2, Pastuch, Abram.
Norwegia – Czechowskie Niedźwiedzie 32:38 (16:19)

3.dzień
Polska-Norwegia 29:28 (14:13)
POLSKA: Kapela – Paczkowski 6, Woźniczka 5, Perczyński 2, Wędrak, Czekałowski 1, Daszek 2, Omylski, Obiała 3, Olejniczak 3, Piwowarczyk 4, Pastuch 1, Abram 2.

Czechowskie Niedźwiedzie – Białoruś 34:29 (19:10)

Końcowa tabela
1. Czechowskie Niedźwiedzie 6 pkt   108-95
2. Polska                              4          80-88 
3. Norwegia                          2          96-93 
4. Białoruś                            0          79-98 

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest