1 września 2008

Pozostało dwóch kandydatów

Dago Leukefeld i Krzysztof Przybylski to dwie kandydatury wskazane, przez Komisję Konkursową po wpłynięciu ofert na stanowisko trenera głównego kadry narodowej kobiet, do dalszego postępowania. Zostaną one przedstawione Zarządowi ZPRP, który zbierze się 12 września. W sumie ośmiu szkoleniowców przysłało swoje aplikacje na konkurs, w tym trzech pracujących za granicą.

Przybylski, od lat związany ze śląskimi klubami od nowego sezonu będzie kontynuował pracę w kobiecej ekstraklasie. Barwy Ruchu Chorzów zamienił na pracę w Zgodzie Ruda Śląska. Przez poprzedni sezon w młodzieżowej reprezentacji Polski kobiet był trenerem współpracującym z Grzegorzem Gościńskim.

45-letni Leukefeld od 1996 r. pracuje dla Niemieckiego Związku Piłki Ręcznej, jako trener koordynator odpowiedzialny za szkolenie od juniorek do seniorek. Do jego największych sukcesów w karierze trenerskiej należy zaliczyć zdobycie Mistrzostwa Niemiec z żeńskim zespołem DJK-MIC Trier (2003) oraz wywalczenie brązowych medali z reprezentacją Niemiec w ME Juniorów (1999) i MŚ Juniorek (2001).

Prowadził także pierwszy kobiecy zespół narodowy tego kraju w MŚ (2001). Do Bundesligi awansował z kobiecymi drużynami – UT Erfurt (1986), Blomberg (1996) i Thuringer HC (2005), w którym aktualnie jest głównym szkoleniowcem.

Konkurs został ogłoszony po tym jak 20 czerwca Zarząd ZPRP podziękował za dotychczasową pracę dotychczasowemu trenerowi kadry Zenonowi Łakomemu (dalej pozostaje w stosunku pracy).

ZOBACZ TAKŻE:

Będzie konkurs na następcę Łakomego

Konkurs na trenera kadry seniorek

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest