4 września 2008

Bez Piwki będzie trudno

Wyjazdowym meczem z Focusem Kiper Park Piotrków Trybunalski rozpoczną rozgrywki ligowe głogowianie. Włodarze Chrobrego spodziewają się walki o czołową szóstkę – "Gazeta Lubuska".
Dwa obozy przygotowawcze, kilkanaście mniej lub bardziej udanych sparingów, to efekt dwumiesięcznej pracy Chrobrego. W zespole zaszły spore zmiany i głównym zadaniem było wkomponowanie do drużyny nowych zawodników. Przede wszystkim od września na prawym skrzydle nie zagra olimpijczyk z Pekinu Paweł Piwko, który odszedł do Vive Kielce.

Załatać dziurę po Pawle będzie bardzo ciężko – mówi kolega z zespołu Marek Świtała. – Można mieć tylko nadzieję, że zastępujący go Radek Żmurko nie będzie dużo odbiegał od niego i da sobie radę. Mniej wątpliwości co to tej pozycji ma trener Jarosław Cieślikowski. – Pawła nie są w stanie zastąpić Żmurko ani młody, pozyskany z Vive Kielce, Jakub Łucak – dodaje szkoleniowiec. – Przed nimi jest jeszcze wiele pracy, aby dorównać mu poziomem.

Mogą być groźni

Bardzo dobre wrażenie w sparingach zrobił nowy nabytek Chrobrego z Olimpii Piekary Śląskie, rozgrywający Łukasz Stodtko, który w ciągu dwóch miesięcy zaaklimatyzował się w drużynie. – Potwierdziło się to, że Łukasz może być groźny dla każdego przeciwnika – zauważa Cieślikowski.

Optymistą jest sam Stodtko. – Zostałem bardzo dobrze przyjęty przez kolegów z nowego zespołu – mówi. – Na pewno będę starał się kibicom udowodnić, że nie na darmo zostałem sprowadzony do Głogowa.

Podstawa już jest

Zdaniem trenera wiele pożytku powinno być ze skrzydłowego Ireneusza Żaka. Do podstawowych zawodników należeć będą bramkarze Sebastian Zapora i Fryderyk Musiał, w polu rywalizują ze sobą Żak ze Świtała i Stodtką, na rozegraniu Grzegorz Piotrowski, Wita lub nowy Łukasz Achruk, w obronie Mikołaj Szymyślik oraz obrotowi Krzysztof Misiaczyk i Jarosław Paluch.

Pierwszy egzamin i to z wyjątkowo trudnym przeciwnikiem, będzie miał miejsce już w sobotę. Głogowianie na wyjeździe zagrają z niewygodnym dla siebie przeciwnikiem z Piotrkowa. Warto dodać, że z Focusem Chrobry nie wygra! w lidze od dwóch sezonów.

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest