12 września 2008

Dago Leukefeld trenerem kadry seniorek

Dago Leukefeld trenerem kobiecej reprezentacji Polski, drugim trenerem Krzysztof Przybylski, odpowiedzialnym za wyszkolenie bramkarek Henryk Rozmiarek. To decyzje piątkowego Zarządu ZPRP. Pierwszym poważnym sprawdzianem będzie turniej preeliminacji MŚ 2009, który pod koniec listopada br. zostanie rozegrany w Dąbrowie Górniczej.


Krzysztof Przybylski i Dago Leukefeld /Fot. Marek Skorupski

Nowo wybrany trener pracuje już od ponad 15 lat z zespołami Bundesligi. Cały czas jest czołowym i cenionym trenerem w Niemczech. Decydując się na taki wybór zależało nam na wkroczeniu na inny etap. Wyjściu z środowiska, które nie ma co ukrywać trochę jest skłócone – powiedział Jerzy Noszczak szef wyszkolenia ZPRP.

Leukefeld głęboko wierzy, że pod jego wodzą polska reprezentacja będzie odnosiła sukcesy. – Jestem zwariowany na punkcie piłki ręcznej, ale najbardziej koncentruję się na odnoszeniu sukcesów – zaznaczył niemiecki szkoleniowiec.

Okazją potwierdzającą wysokie kwalifikacje Niemca nadarzy się wkrótce. Polska skorzystała z prawa organizacji turnieju preeliminacyjnego MŚ 2009. W Dąbrowie Górniczej w dniach 25-30 listopada, oprócz naszego zespołu zagrają, drużyny Szwajcarii, Islandii, Łotwy i Słowacji. Zwycięzca imprezy zagra w czerwcowym play off o awans do finałów MŚ, których gospodarzem będą Chiny. Celem polskiego zespołu będzie uplasowanie się na miejscach 1-8 tego turnieju.  

45-letni Leukefeld od 1996 r. pracuje dla Niemieckiego Związku Piłki Ręcznej, jako trener koordynator odpowiedzialny za szkolenie od juniorek do seniorek. Do jego największych sukcesów w karierze trenerskiej należy zaliczyć zdobycie Mistrzostwa Niemiec z żeńskim zespołem DJK-MIC Trier (2003) oraz wywalczenie brązowych medali z reprezentacją Niemiec w ME Juniorów (1999) i MŚ Juniorek (2001).

Prowadził także pierwszy kobiecy zespół narodowy tego kraju w MŚ (2001). Do Bundesligi awansował z kobiecymi drużynami – UT Erfurt (1986), Blomberg (1996) i Thuringer HC (2005), w którym aktualnie jest głównym szkoleniowcem.

ZOBACZ TAKŻE:

Presja mu niestraszna

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest