18 września 2008

Bartczak wypożyczony do Travelandu

W niedzielnym meczu ze Stalą Mielec szczypiorniści Travelandu Społem Olsztyn w swoim czwartym sezonie w ekstraklasie po raz pierwszy zagrają przed swoją publicznością (Urania, godz. 20). Wczoraj warunki gry w olsztyńskiej drużynie uzgodnił prawoskrzydłowy Michał Bartczak z Vive Kielce – informuje „Gazeta Olsztyńska”.

Szefostwo Travelandu dawno zarzuciło sieci na zawodnika trzeciej drużyny ostatniego sezonu. Kontakt z Bartczakiem (192 cm, 21 lat, rozegrał ok. 50 meczów w młodzieżowej reprezentacji) nawiązał szkoleniowiec olsztynian Edward Strząbała, który „ma wejścia" w kieleckim klubie (w latach 90. poprowadził zespół z Kielc do dwóch tytułów mistrzowskich). Bartczak szukał klubu, bo na jego pozycji w ekipie Vive, której trenerem przed tym sezonem został selekcjoner reprezentacji Bogdan Wenta, ma dwóch kadrowiczów: Patryka Kuchczyńskiego i Pawła Piwkę (przyszedł z Chrobrego Głogów). Bartczaka chciały również Azoty Puławy, ale ostatecznie ten prawoskrzydłowy wybrał Olsztyn. Wychowanek ChKS Łódź będzie zmiennikiem 37-letniego Piotra Frelka, który po pozyskaniu przez Traveland na prawe rozegranie Daniela Urbanowicza (przyszedł z MMTS Kwidzyn) wrócił na prawe skrzydło.

Vive wypożyczy Bartczaka na rok – mówi dyrektor Travelandu Leszek Dublaszewski. To zdolny chłopak, bardzo nam się przyda. W sobotę podpiszemy umowę, ale w najbliższym meczu ze Stalą Mielec jeszcze nie zagra. Musimy załatwić formalności. Liczę, że zdążymy na mecz z Wisłą Płock (w najbliższy wtorek red.).

Teraz prawa strona jest pełna. Frelek nie będzie już musiał zasuwać przez 60 minut od bramki do bramki – mówi szkoleniowiec.

Tymczasem olsztynianie, którzy rozpoczęli rozgrywki od meczów wyjazdowych (w 1. kolejce przegrali z MMTS Kwidzyn 25:31, w minioną sobotę wygrali 29:28 z AZS AWFiS Gdańsk) przygotowują się do niedzielnego meczu ze Stalą. Spotkanie z beniaminkiem zostanie rozegrane o godz. 20. Mimo późnej pory (w weekend Uranię zajmą brydżyści) trener i zawodnicy liczą, że na inaugurację sezonu w Olsztynie dopisze frekwencja. Każdy kibic, który przyjdzie do Uranii (bilety: 5 i 8 zł, zorganizowane grupy szkolne wejdą za darmo), dostanie informator o drużynie z opisem zawodników, zdjęciem drużyny, wywiadami i terminarzem.

Jutro ruszy nowa oficjalna strona klubu: www.travelandspolem.pl (jej administratorem jest… były bramkarz Travelandu Łukasz Szymański).

Niektóre mecze olsztynian będą w tym sezonie transmitowane w Polsacie Sport. Najbliższy już we wtorek: w 4. kolejce olsztynianie zagrają na wyjeździe z mistrzem Polski Wisłą Płock (g. 18). Kolejny mecz podopiecznych Edwarda Strząbały również pokaże Polsat Sport. Będzie to spotkanie 5. kolejki z Chrobrym Głogów w Uranii, które pierwotnie miało się odbyć w sobotę (27.09), ale ze względu na transmisję odbędzie się trzy dni później (wtorek, 17.30).

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest