1 października 2008

Chcą stworzyć nową historię

Najbliższy mecz męska reprezentacja Polski piłkarzy ręcznych rozegra w Bydgoszczy. 29 października br., na inaugurację kwalifikacji ME 2010, ich rywalem będzie Czarnogóra. W grodzie nad Brdą nie będzie to incydentalny przypadek gry w szczypiorniaka. Zawodnicy KU AZS UKW Bydgoszcz niedawno pokazali się swoim fanom podczas uroczystej prezentacji drużyny.

– Mamy naprawdę spory potencjał. Włączymy się w walkę o pierwszą ligę – zapowiada na łamach „Gazety Wyborczej Bydgoszcz” trener Bruno Budrewicz. Razem tworzymy historię" – tym hasłem działacze drugoligowej drużyny piłkarzy ręcznych AZS UKW Bydgoszcz starają się promować swój zespół. – Staramy się budować potęgę tej dyscypliny sportu w naszym mieście. Wszystko zaczęło się w 2007 r., podczas pamiętnych mistrzostw świata w Niemczech, gdzie reprezentacja pod wodzą Bogdana Wenty zdobyła srebrny medal. Postanowiliśmy wtedy spróbować stworzyć silną drużynę ligową w Bydgoszczy – mówi Magdalena Wróbel, rzecznik prasowy KU AZS UKW Bydgoszcz.

Grupka entuzjastów zebrała pieniądze pozwalające na zakontraktowanie aż 13 nowych zawodników, m.in. grającego w AZS Politechnice Radomskiej Daniela Kulika oraz Jarosława Knopika z MKS Grudziądz.

Krzysztof Kościański, prezes AZS działającego przy Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy, zgodził się użyczyć jej prawa do nazwy Akademicki Związek Sportowy. Władze uniwersytetu obiecują pomoc, m.in. remont hali przy ul. Sportowej, który ma być ukończony za dwa lata. – Piłka ręczna jest w Bydgoszczy jeszcze stosunkowo nieznanym sportem, ale mam nadzieję, że za waszą sprawą to się niedługo zmieni – mówił rektor Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego Józef Kublik.

Wzmocniona drużyna z Bydgoszczy liczy na awans do I ligi. – W najbliższą sobotę zmierzymy się w Kwidzynie z MMTS II. Interesują nas dwa punkty, w końcu jesteśmy jednym z faworytów do awansu – twierdzi Bruno Budrewicz. Potem bydgoszczanie zagrają w swojej hali, przy ul. Kromera w Fordonie z Pomezanią Malbork.

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest