3 października 2008

Lublinianki zaczęły od porażki

W pierwszym meczu 3. grupy turnieju kwalifikacyjnego do Ligi Mistrzyń piłkarki ręczne SPR Asseco BS Lublin rzegrały z zespołem gospodyń Ikast-Bording EH 31:44 (14:20). Awans do LM uzyska tylko zwycięzca turnieju rozgrywanego w Danii, pozostałe zespoły zagrają w Pucharze EHF.

Mecz rozegrano w małej duńskiej miejscowości Lind w okolicach Ikast. Fatalne w wykonaniu mistrzyń Polski były zwłaszcza początkowe okresy zarówno pierwszej jak i drugiej połowy spotkania. Po czterech bowiem minutach Dunki prowadziły już 4:0, a trzy minuty później 7:1.  SPR Jak podaje strona lubelskiego klubu Asseco BS grało bardzo nerwowo, popełniając wiele błędów. Gdy mistrzynie Polski nieco uspokoiły grę, zdołały w 13. minucie zniwelować straty zaledwie do trzech goli (5: 8).  Później gospodynie systematycznie powiększały przewagę. Także przez pierwsze pięć minut drugiej części meczu gospodynie zdobyły pięć bramek przy zerowej skuteczności lublinianek (było już 25:14).

Sposobem na polską drużynę okazały się niezwykle agresywna obrona i szybkie kontrataki, co przy słabszej niż zwykle defensywie podopiecznych Edwarda Jankowskiego przyniosło wysokie zwycięstwo drużyny duńskiej, w której występuje m.in. sześć Norweżek, w tym cztery złote medalistki olimpijskie z Pekinu.

W turnieju uczestniczą cztery zespoły, z których tylko zwycięzca awansuje do fazy grupowej Ligi Mistrzyń. W sobotę SPR Asseco Lublin grać będzie z rumuńskim Rulmentul-Urban Brasov, a w niedzielę z SKP Bratysława (Słowacja).

Ikast/Brande EH – SPR Asseco BS 44:31 (20:14)

Ikast/Brande: Overgaard, Erkisen – Blanco 7, Dalgaard 4, Hammerseng 5, Nostvold 2,  Aamodt 6, Sjoberg 9, Stang 2, Hansen 2, Henriksen 1, Nyberg 5, Thorsgaard 2.

SPR Asseco BS:  Chemicz – D. Malczewska 7, Włodek 5, Damięcka 1, Majerek 4, Marzec 2, Wolska 2,  Duran 2, Rukaite, Repelewska 3, Puchacz 2, Tyda 3.

Kary: Ikast – 4 minuty, SPR Asseco BS – 8.

Sędziowali: Geipel, Helbig (obaj Niemcy).

Rulmentul-Urban Brasov – SKP Bratysława 30:21 (14:11)