4 października 2008

Liga Mistrzyń nie dla SPR

W drugim meczu rozgrywanego w Danii turnieju kwalifikacyjnego Ligi Mistrzyń piłkarki ręczne SPR Asseco BS Lublin przegrały z rumuńskim zespołem Rulmentul-Urban Brasov 37:42 (17:25).

Po tej porażce lublinianki straciły szanse na wygranie turnieju i awans do fazy grupowej LM. W niedzielę, w ostatnim meczu podopieczne trenera Edwarda Jankowskiego zmierzą się z SKP Bratysława, zespołem który podobnie jak mistrzynie Polski zanotował w zawodach dwie porażki.

Co prawda w drugim występie lublinianki zagrały lepiej niż w piątek z drużyną Ikast-Brande, ale nie ustrzegły się zwłaszcza błędów w obronie. Rumunki jako pierwsze zdobyły dwie bramki i zaczęły uzyskiwać przewagę, ale wydawało się, że mistrzynie Polski zdołają wyrównać, bo przy stanie 5:6 miały piłkę i szansę przeprowadzenia skutecznej akcji. Po upływie kwadransa było jeszcze 8:9, jednak w końcówce pierwszej połowy znów seria błędów w defensywie sprawiła, iż Rumunki na przerwę schodziły z ośmiobramkową przewagą.

W drugiej części spotkania wysoką skutecznością wykazała się Agnieszka Tyda, zdobywając 10 bramek przy 11 oddanych rzutach. Drużyna z Rumunii nie dała jednak odebrać sobie prowadzenia i w niedzielę w meczu decydującym o pierwszym miejscu w turnieju zmierzy się z drużyną gospodarzy – Ikast.

Warto zaznaczyć, iż mistrzynie Polski w drugim kolejnym meczu straciły ponad 40 bramek.

SPR Asseco BS LublinRulmentulUrban Brasov 37:42 (17:25)
SPR Asseco: Chemicz, Pierzchała – Damięcka 4, Majerek 6, D.Malczewska 5, Włodek 6, Duran,  Marzec, Puchacz 1, Repelewska 5, Rola, Tyda 10, Wolska.

C. S. Rulmentul-Urban: Spirova, Munteanu w bramce oraz w polu: Amariel 6, Barbosa 9, Niculae 1, Stanca 9, Horvat 4, Gogirla 9, Alexandrescu 1, Barcan, Simakova 3, Juhasz.

Kary: SPR Asseco BS – 8 minut, Brasow – 10 minut.

Sędziowali: Lars Geitel i Marcus Helbig (Niemcy). Widzów 300.

Ikast-Brande EH - SKP Bratysława 38:29 (18:15)