5 października 2008

Mistrzynie Polski z punktem, bez awansu

W ostatnim swoim spotkaniu rozgrywanego w Danii turnieju kwalifikacyjnego Ligi Mistrzyń piłkarki ręczne SPR Asseco BS Lublin zremisowały z SKP Bratysława 30:30 (16:16). Mecz miał wyłącznie charakter prestiżowy. Oba zespoły, mając na koncie po dwie porażki, wcześniej straciły szanse na awans. Od trzeciej rundy grać będą w Pucharze Federacji (EHF). Grupę wygrał duński Ikast-Brande EH.

Polski zespół zajął trzecie miejsce w grupie. O wyższym miejscu w końcowej klasyfikacji od Słowaczek – przy takim samym dorobku punktowym (po jednym punkcie) i takiej samej różnicy bramkowej (po minus 18) zadecydowała większa liczba zdobytych goli – 98 SPR wobec 80 drużyny z Bratysławy.

Lublinianki zaczęły od dwubramkowego prowadzenia (3:1, 4:2), ale w 9 min to rywalki były na plusie (6:5) i przez następny kwadrans miały przewagę.

Po trzech znakomitych rzutach z dystansu Agnieszki Tydy mistrzynie Polski doprowadziły do remisu 13:13, by wkrótce objąć prowadzenie 16:14. Tuż przed przerwą zawodniczki z Bratysławy zdołały jednak wyrównać.

Po zmianie stron, od 39. minuty, kiedy na tablicy widniał rezultat 19:19, Polki zdobyły cztery kolejne bramki i zdawało się, że spokojnie będą kontrolowały sytuację na parkiecie tym bardziej, że w 48. minucie wygrywały już 27:22.

Końcówka należała do Słowaczek, a 20 sekund przed finałową syreną lublinianki, będąc przy piłce, straciły ją, pozwalając Martinie Skolkovej na ustalenie remisowego wyniku spotkania.

SPR Asseco BS Lublin – SKP Bratysława 30:30 (16:16)
SPR Asseco BS: Chemicz – D. Malczewska 5, E.Malczewska, Damięcka 5, Marzec, Duran, Majerek 5, Repelewska 3, Wolska, Tyda 5, Rukaite 1, Rola 3, Puchacz 3.

Najwięcej bramek dla SKP Bratysława zdobyły: Szolliova 10, Benuskova 5.

Ikast-Brande EH – C.S Rulmentul-Urban Brasov 45:35 (23:18)