8 października 2008

Kadrowiczki trenowały w Spale

W Spale zakończyła się pierwsza konsultacja szkoleniowa kobiecej kadry, którą oficjalnie od 1 października br. prowadzi Krzysztof Przybylski. Cztery z powołanych na krótkie zgrupowanie 24 zawodniczek, za wiedzą szkoleniowca, nie przyjechało na obóz.

Wioletta Serwa i Małgorzata Sadowska z AZS AWFiS Gdańsk uskarżają się na kontuzje kolan – mówi Przybylski. – Co prawda grały ostatnio w lidze, ale mają już zaplanowane w najbliższym czasie zabiegi atroskopijne.

Na zgrupowaniu zabrakło też dwóch zawodniczek SPR Asseco BS Lublin. Dorota Malczewska podjęła ostatnio pracę i jeszcze nie zdążyła pogodzić wszystkich obowiązków. Z kolei Magda Chemicz narzeka na kręgosłup. Z uwagi na to, że jest podstawową bramkarką w klubie Przybylski nie nalegał, aby przyjechała do Spały. – Rozmawiałem z nią i Magda deklaruje, że jest zainteresowana grą w reprezentacji Polski – dodaje szkoleniowiec.

Z gry w kadrze zrezygnowały natomiast Małgorzata Majerek i Karolina Siódmiak. Czynione są starania, aby pierwsza z nich zmieniła zdanie.

W Spale przeprowadzilismy trzy treningi. Zajęcia koncentrowały się na obronie i wyprowadzeniu szybiego ataku – opowiada Przybylski. 

Kadrowiczki ponownie zbiorą się najbliższą niedzielę w Warszawie. Stąd we środę udadzą się do Rotterdamu na Holland Handball Tournament. Wiadomo już, że zabraknie w nim kontuzjowanej Karoliny Kudłacz. W imprezie weźmie udział sześć zespołów. Polki w grupie B za rywalki będą miały Hiszpanki i Turczynki, poza konkursem zagrają też z Austriaczkami.

Zwycięzcy grup wystąpią w finale, drużyny z drugich miejsc będą rywalizowały o trzecią lokatę w turnieju, a z  trzecich o piątą pozycję w imprezie.

Program turnieju:

16.10. (czwartek)
                                                                                    g.16.30 Austria – Polska
Grupa A                                    Grupa B
g.20.30 Holandia-Islandia           g.18.30 Hiszpania-Turcja

17.10. (piątek)
                                                                                    g. 16.30 Islandia-Hiszpania
g.20.30 Holandia-Austria            g.18.30 Polska-Turcja

18.10 (sobota)
g. 13.00 Islandia-Austria            g. 15.00 Hiszpania-
Polska

                                                                                     g. 17.00 Holandia-Turcja 

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest