11 października 2008

Zagłębie odpadło z Pucharu EHF

Piłkarki ręczne Interferie Zagłębie Lubin wygrały w meczu rewanżowym 2. rundy Pucharu EHF z zespołem HC Kubań Krasnodar 28:25 (15:12). W pierwszym spotkaniu drużyna rosyjska zwyciężyła 32:22 i awansowała do następnej rundy.

Początek spotkania był bardzo nerwowy w wykonaniu obu drużyn. Skuteczna gra lubinianek w obronie i znakomite parady Moniki Maliczkiewicz przeplatały się z niedokładnymi podaniami i stratami piłek w ataku. Rosjanki swoich szans szukały w kontratakach, które celnymi rzutami kończyły Wladlena Bobrownikova oraz Oksana Cwirinko i po 15 minutach gry to one prowadziły 7:6.

Wówczas odważniej a przede wszystkim skuteczniej zaczęły grać gospodynie. Dzięki trafieniom Joanny Obrusiewicz i Jeleny Kordić wyszły na dwupunktowe prowadzenie 10:8, które z czasem jeszcze się powiększyło. Rosjanki próbowały zmniejszyć straty, ale nie mogły znaleźć sposobu na znakomicie broniącą Maliczkiewicz i na przerwę schodziły przegrywając 12:15.

Początek drugiej części gry należał do Zagłębia, które po znakomitych rzutach Obrusiewicz i Moniki Guni wyszło na pięciobramkowe prowadzenie. Jednak w 40 minucie karę dwóch minut otrzymała Karolina Semeniuk, a grające w przewadze Rosjanki zdołały zmniejszyć stratę do zaledwie trzech bramek – 17:20, i przejęły inicjatywę.

Gdy po rzutach Bobrownikovej i Kseni Biełajej, na pięć minut przed końcem meczu przewaga lubinianek stopniała do zaledwie jednego punktu (26:25), stało się jasne, że Zagłębie nie zdoła odrobić strat z pierwszego meczu. Dwa trafienia Semeniuk w końcówce meczu sprawiły, że spotkanie zakończyło się ostatecznie zwycięstwem gospodyń 28:25. Z awansu cieszyły się Rosjanki.

"Zagrałyśmy dzisiaj zdecydowanie lepiej jeśli chodzi o obronę, jednak zabrakło nam koncentracji przez całe 60 minut. Myślę, że była szansa na awans, gdyby udało nam się utrzymać kilkupunktową przewagę do końca spotkania. Przed przerwą nie wykorzystaliśmy też kilku kar dla przeciwniczek, a można było wtedy zdobyć kilka bramek" – powiedziała po meczu trenerka Zagłębia Bożena Karkut.

Interferie Zagłębie Lubin – Kubań Krasnodar 28:25 (15:12).

Interferie: Czarna, Maliczkiewicz – Obrusiewicz 8, Jochymek 6, Pielesz 4, Gunia 3, Semeniuk 2,  Jacek 2, Byzdra 2, Kordic 1, Jakubowska 0.

Kubań:  Rozintseva, Tormozova – Bobrovnikova 11, Smirnova 3, Cherniy 3, Tsvirinko 3, Belaya 2,  Evtukhova 2, Sokirkina 1.

Kary: Zagłębie – 8, Kubań – 6 minut.

Sędziowały: Rakytina, Tkaczuk (obie Ukraina). Widzów: 600.