13 października 2008

Kobieca kadra zaczyna nowy rozdział

Trzynastego (października) o godzinie trzynastej rozpoczęła się pierwsza oficjalna konferencja Krzysztofa Przybylskiego, nowego szkoleniowca kobiecej reprezentacji Polski piłkarek ręcznych. Pierwszym poważnym sprawdzianem kadry będzie Holland Handball Tournament, który w czwartek rozpoczyna się w Rotterdamie. Pod koniec listopada Polska będzie gospodarzem turnieju preeliminacyjnego Mistrzostw Świata 2009.

– Nie można wszystkiego przekreślać co robił trener Łakomy. Będziemy preferowali system obrony 6-0, dodatkowo będziemy też próbowali agresywnej gry w defensywie 3-2-1. W ataku pozycyjnym wprowadzimy kilka nowych rozwiązań. Chcemy także przyspieszyć grę po stracie bramki czy wybronionej piłce, niekiedy po trzech podaniach pada gol. Stawiam na te zawodniczki, które stanowią o sile swoich klubów – określił się nowy szkoleniowiec.

Zdaniem Przybylskiego w Polsce, wliczając to zawodniczki z lig zagranicznych, można wyselekcjonować grupę 14-16 piłkarek prezentujących międzynarodowy poziom. Droga dla tych, którym teraz nie po drodze z drużyną narodową, może być jednak w przyszłości do niej zamknięta.

W Holandii zagramy z Austrią, Hiszpanią i Turcją. W turnieju, ale w innej grupie wystąpi także m.in. Islandia, która będzie naszym rywalem w preeliminacjach w Dąbrowie Górniczej. Mam nadzieję, że najbliższa  impreza pokaże to co potrafimy, a jednocześnie nad czym musimy jeszcze pracować – powiedział Przybylski.

Następnym razem kadrowiczki spotkają się 16 listopada w Chorzowie na zgrupowaniu, by 20 i 21 listopada zmierzyć się w grach kontrolnych z Turcją.  25 listopada rozpoczynamy turniej preeliminacyjny. Spodziewam się , że będzie to dla nas trudna impreza. Pierwsze zawody o prawdziwe punkty – dodał trener.

Kapitanem zespołu zgodnie z tradycją została najstarsza w drużynie, Krystyna Wasiuk. W zeszłym sezonie bramkarka grała w Ruchu Chorzów, którego trenerem był właśnie Przybylski. – Wracam do kadry po kilku latach. Zawsze jeżeli ktoś mnie powoływał to stawiałem się na zgrupowania reprezentacji. Myślę, że pomogę zespołowi  – zadeklarowała Wasiuk.

Zadowolenia z wyboru Przybylskiego na stanowisko selekcjonera kadry nie kryły Iza Duda i Kinga Polenz. – Cieszę się, że trenerem został młody szkoleniowiec. Uważam , że ma  świeższe spojrzenie na piłkę ręczną niż jego starsi poprzednicy. Może uda się nam grać bardziej nowoczesny handball, do którego dążymy. My zawodniczki spoza Polski postaramy się dołożyć ten zagraniczny styl do gry naszej reprezentacji – stwierdziła Duda. Polenz dodała, że każde plany w sporcie zawsze weryfikują wyniki na boisku.

Na zakończenie poniedziałkowej konferencji prasowej zespół serdecznie zaprosił kibiców na turniej preeliminacyjny do Dąbrowy Górniczej. – Fani gospodarzy czasami są ósmym, a niekiedy nawet dziewiątym zawodnikiem jeżeli dobrze pomagają i dopingują. Liczę, że frekwencja dopisze podczas turnieju. Nie zawsze zdarza się taka możliwość, aby w tak ważnych zawodach występować przed własną publicznością – zaapelował Przybylski.

SKŁAD KADRY NA TURNIEJ W HOLANDII (plik word)

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest