15 października 2008

Dropek zastąpił Kamielina

Obradujący we wtorek Zarząd Klubu Sportowego "Azoty-Puławy", po przyjęciu rezygnacji Gienadija Kamielina z funkcji pierwszego trenera zespołu seniorów, wybrał nowego szkoleniowca. – Z trzech kandydatów postanowiliśmy powierzyć tę funkcję Piotrowi Dropkowi – poinformował prezes klubu Jerzy Witaszek na stronie internetowej Azotów.
Według informacji Zarządu podpisany z trenerem kontrakt ma obowiązywać do końca tego roku. Kamielin złożył pismo z prośbą o rozwiązanie umowy za porozumieniem stron, które zostało przyjęte. Azoty po 7. kolejkach z dorobkiem 3 punktów znalazły się w strefie spadkowej.

Piotr Dropek urodził się w 1975 roku. Podczas kariery zawodniczej był bramkarzem Wisły Puławy i AZS-u Biała Podlaska. Był jednym z inicjatorów założenia klubu "Wisła-Azoty" Puławy (dziś Azoty Puławy) i został pierwszym trenerem drużyny występującej w II lidze. Po przyjściu Jacka Zglinickiego został drugim trenerem, pełniąc tą funkcję również za kadencji Bogdana Kowalczyka. Ostatnio był trenerem II-ligowych rezerw Azotów, a w pierwszym zespole prowadził zajęcia z bramkarzami. Podczas pracy szkoleniowej w klubie odnosił sukcesy z grupami młodzieżowymi, doprowadzając juniorów młodszych do brązowego medalu Mistrzostw Polski. Z tymi samymi zawodnikami zdobył wcześniej Mistrzostwo Polski Gimnazjalistów.

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest