16 października 2008

Polki rozgromiły Austriaczki

Reprezentacja Polski piłkarek ręcznych w Rotterdamie wysoko pokonała Austrię 38:13 (20:6) Zgodnie z programem mecz nie był zaliczany do punktacji turnieju Holland Handball Tournament. W grupie B podpieczne Krzysztofa Przybylskiego zmierzą się z Turcją i Hiszpanią.

Spotkanie było wyrównane tylko przez 8 min. kiedy na tablicy widniał wynik 2:2. Potem Polki szybko uzyskały wyraźne prowadzenie, w czym zasługa dobrze spisującej się w bramce Krystyny Wasiuk. Od stanu 9:2 stało się jasne, że odmłodzony zespół rywalek nie będzie stanowił dużego zagrożenia. W 25 min. było już 16:3.


Fot. Joanna Brehmer

Mogliśmy przetestować różne warianty gry w obronie i ataku – przyznał Przybylski, który wyróżnił Kingę Polenz.

Polski szkoleniowiec sprawdził w czasie gry z drużyną Austrii wszystkie zawodniczki. Problem był jedynie z Katarzyną Koniuszaniec, która podczas rozgrzewki skręciła nogę. Skrzydłowa Dableksu AZS AWFiS w meczu zagrała kilka minut, zaliczyła nawet asystę, ale ostatecznie zrezygnowana poprosiła o zmianę.  

Polkom w meczu niemal wszystko się udawało. Nawet rzut Agnieszki Jochymek z 20 metrów zakończył się powodzeniem. Zaraz potem zabrzmiała syrena końcowa.


Fot. Joanna Brehmer

Znamienne, że moje zawodniczki nie wykorzystały żadnego z czterech rzutów karnych. Siedem kolejnych strzałów lądowało na poprzeczce. Przyjechaliśmy się tu uczyć się, uczyć i jeszcze raz uczyć – powiedział asutriacki trener Herbert Müller. Odmłodzony zespół austriacki przygotowuje się do grudniowych ME w Macedonii. Polek tam zabraknie. Poprzedni meczu obu drużyn – podczas ME 2006 w Szwecji – zakończył się również wygraną Polek, 33:24 (20:12).

Do Rotterdamu nie przyjechała reprezentacja Islandii. Wpływ na to miał kryzys ekonomiczny, który zrujnował gospodarkę tego kraju. W miejsce tej drużyny występuje młodzieżowa drużyna Holandii.

Austria-Polska 13:38 (6:20)

AUSTRIA: Engel 4, Flandorfer 2, Plach 2, Budecevic 1, Hödl 1, Simkunaite 1, Stumvoll 1, Petschar 1.

POLSKA: Wasiuk, Kowalczyk – Kulwińska, Jacek 2, Dworaczyk 1, Polenz 9, Jochymek 4, Duda 7, Duran, Wojtas 2, Obrusiewicz 3, Malczewska 2, Niedźwiedź-Cecotka 4, Rogucka 3, Bołtromiuk 1, Koniuszaniec.

ZOBACZ TAKŻE:

Kobieca kadra zaczyna nowy rozdział

Kadrowiczki trenowały w Spale

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest